x...Zábava...x

Life-najbohatší policajt-Damian Lewis♥

22. března 2010 v 19:21 | Beruš
beruš
beruš
beruš

beruš
beruš

Velikonoční muffiny

20. března 2010 v 23:17 | Beruš

beruš
Ingredience:
 • 250 g másla
 • 180 g hnědého cukru
 • 5 vajec
 • 250 g polohrubé mouky + 2 lžíce
 • ½ balíčku prášku do pečiva
 • kůra z jednoho pomeranče, nastrouhaná
 • ½ lžičky mandlové esence
 • 2 lžíce pomerančové šťávy
 • 200 g kandovaných třešní
 • 250 g marcipánu

Na ozdobení:

 • 100 g moučkového cukru
 • bonbony ve tvaru vajíček

Jak dlouho?

 • Doba přípravy: 15 minut
 • Pečení: 25 minut
 • Počet porcí: 24 kousků

Příprava jídla

1. Troubu předehřejte na 180 stupňů. Máslo utřete s cukrem do pěny (práci vám usnadní kuchyňský robot). Postupně přidejte vejce, mouku smíchanou s práškem do pečiva a společně prosátou, pomerančovou kůru i šťávu, mandlovou esenci a vymíchejte jemné těsto.

2. Kandované třešně smíchejte s dvěma lžícemi mouky. Marcipán nastrouhejte na hrubém struhadle a společně s obalenými třešněmi vpracujte do těsta.

3. Muffinový plech vyložte papírovými košíčky a do každého nalijte těsto asi centimetr pod okraj. Pečte ve dvou dávkách dozlatova (dvacet až pětadvacet minut); těsto, které vám zůstane po první dávce, už nepromíchávejte. Upečené muffiny vyjměte z plechu a nechte vychladnout, nejlépe na mřížce.

4. Cukr smíchejte s jednou lžící a jednou lžičkou vody na nepříliš tekutou polevu. Potřete jí muffiny a posázejte je barevnými vajíčky.


Upečte si věnec Na stole se bude impozantně vyjímat nejen talíř s muffiny, ale i věnec ze stejného těsta. Pobyt v troubě však prodlužte o dvacet minut a nezapomeňte na klasický test: zapíchněte do upečeného věnce špejli a pár vteřin ji v těstě podržte. Pokud je po vyndání suchá, máte hotovo!

Víc třešní
Ozdobná vajíčka klidně vynechte
a muffinky nebo věnec korunujte kandovanými třešněmi. Na bílé polevě skvěle vyniknou!

Korunujte dílo
 • Bonbony ve tvaru vajíček dostanete o Velikonocích v řadě variací. Je jen na vás, jestli dáte přednost pastelovým nebo sytě barevným, čokoládovým či želatinovým…
 • Chcete být originální? Vymodelujte si tak jako my vajíčka z obarveného marcipánu! Život jim vdechne pár tahů špejlí, kterou jste namočili v rozpuštěné čokoládě.

Joj zaraďuje novinku Life: Najbohatší policajt.

4. března 2010 v 12:12 | sNiEhULiEnKa
Nadpriemerný kriminálny seriál televízie NBC môžeme pokojne zaradiť k obmenám tohto klasického žánru, pretože jeho hlavný hrdina - detektív Charlie Crews - si odsedel vo väzení celých dvanásť rokov, aj keď bol nevinný. Krivo ho totiž obvinili z vraždy rodiny jeho priateľa. Počas pobytu za mrežami sa kompletne vnútorne premenil - stal sa vyznávačom zenbudhizmu a vegetariánom, čiže pomerne svojráznou postavou. Očistený Charlie sa vracia k svojej práci, ale ustavične myslí na to, ako vypátrať páchateľa zločinu, za ktorý nevinne sedel.
Charlie je mimoriadne empatický a dokáže sa vcítiť do ľudí, s ktorými pracuje aj ktorých vyšetruje. Dokáže premýšľať ako zločinnec, ale nikdy neprekročí hranicu, za ktorou by sa z neho tiež stal kriminálnik. Práve to z neho robí vynikajúceho detektíva, ale súčasne je to aj skutočnosť, pre ktorú ho mnohí kolegovia z oddelenia nenávidia alebo mu nerozumejú. Napokon, aj kolegyňu mu pridelia za trest. Hoci ho však spočiatku neznáša, napokon si ho obľúbi (podobne ako televízni diváci).
Ďalším nesporným kladom seriálu je aj humor a vtipné dialógy, nie je len "suchárskym" vyšetrovaním zločinov. Medzi postavami to iskrí a niektoré Charlieho excesy (vo viacerých aspektoch môže pripomenúť divákom aj Monka) akoby pochádzali zo sitcomovej dielne. V porovnaní s mnohými súčasnými kriminálnymi či detektívnymi seriálmi, Life vyniká tým, že jeho ústredný hrdina je mimoriadne zaujímavý, príťažlivý a sympatický.
Hoci mal seriál slabšiu sledovanosť, ako NBC predpokladala, šancu dostala aj druhá séria (v máji 2009 sa odvysielala posledná epizóda). Je to najmä pre jeho vysoké kvality, výborne vybraných hereckých predstaviteľov, medzi ktorými jednoznačne žiari pôvodom britský herec Damian Lewis ako Charlie Crews.

ELLE STYLE AWARDS AFTER-PARTY

4. listopadu 2009 v 19:06 | ♥Berunka♥


ELLE STYLE AWARDS AFTER-PARTY
6. 11. 2009 OD 22.00 V SaSaZu Prague

Bubenské nábřeží 306, Praha-Holešovice

Co vás na jedinečné party čeká?
- super show
- DJ's Slovak, Evson
- exkluzivní video z předávání módních cen
- special guest

Neváhejte a objevte se na fashion-party sezony!
Vstupenky za 750 Kč (na VIP galerii 1500 Kč) jsou v předprodeji v síti Ticketpro.

Holub uletěl internetu :)

1. listopadu 2009 v 21:19 | ♥Berunka♥
Kdo se rozčiluje nad rychlostí svého připojení k internetu, určitě na tom není tak špatně jako v Jihoafrické republice, kde kvalitu sítě předčil i obyčejný holub. Firma Unlimited IT chtěla poukázat na nízkou kvalitu připojení ADSL hlavního operátora země Telkom a připravila pokus, který telekomunikační firmu nepotěšil.
O co šlo: pracovník Unlimited IT poslal 4 GB dat z města Howick do Durbanu, což je 110 km dlouhá cesta, a současně vypustil na stejnou trasu jedenáctiměsíčního holuba Winstona, který měl na noze připevněnou datovou kartu. Když pak po dvou hodinách holub přiletěl na místo, počítač v Durbanu hlásil jen 4 procenta staženého souboru. Kuriózní závod sledovaly na Facebooku stovky Jihoafričanů a reakce poraženého Telkomu byla příznačná: Nejsme zodpovědní za občasné zpomalení toku dat. Situace by se prý měla zlepšit už příští rok, kdy Jihoafrickou republiku propojí nový optický kabel.

Jak se vyřezává halloweenská dýně

28. října 2009 v 20:03 | ♥Berunka♥

Jak se vyřezává halloweenská dýně

 1. Dýni důkladně očistěte.
 2. Na vrchu dýně, kde se nachází stopka, vyřízněte otvor.
 3. Otvorem pak vydlabejte lžící a nožem vnitřek dýně. Dávejte si pozor, abyste nožem nechtěně otvor nezvětšili. Poklop z dýně by pak nešel dát zpět a propadl by se.
 4. Místo, kde bude stát svíčka, vydlabejte do roviny.
 5. Seřízněte semena a vlákna také z vnitřní části poklopu (klobouček dýně).
 6. V místech, kde budete chtít vyřezat otvory, vyškrabte stěnu dýně dotloušťky 1,5 až 2 cm.
 7. Předkreslete si tvar a podobu otvorů, které budete vyřezávat. Teprve pak vyřezávejte. Pokud nevíte jak, inspirujte se různými běžně dostupnými vzory (internet, časopisy). Vzor na papíru lze přiložit na tykev a obkreslit tak, že podle vzoru budete dělat jehlou dírky po půl centimetru.
 8. Vložte do hotové dýně svíčku. Pokud není vnitřní plocha úplně rovná, vložte raději svíčku do skleničky. Pro větší bezpečnost. Navíc, vítr svíčku ve skleničce jen tak nesfoukne.(Také svíčku si můžete doma vyrobit sami)
 9. Večer zapalte svíčku a postavte dýni za okno nebo před vstupní dveře.

Barevný rok

2. října 2009 v 19:56 | ♥Berunka♥
moleskine_article_detail

Barevný rok


Nový diář Moleskine je krásnější než kdy předtím!
Pokud patříte mezi fanoušky legendárních notesů značkyMoleskine, nový diář na rok 2010 vás zaručeně vezme za srdce. Pro každý měsíc je určen zvláštní sešitek v jiné barvě v praktické kapesní velikosti 9 x 14 cm. Všech 12 sešitků je pak uschováno v elegantním černém pouzdře.

Halloween čarující

28. září 2009 v 21:05 | ♥Berunka♥
Halloween čarující Než se roztančí tajemné stíny po zrcadlech, rozešlete pozvánky a můžete se začít bát…


Mísa na bowli
Na čarodějném večírku nádobí nepotřebujete. Z dýní beztak chutná víc.

Uvítání
Pod zastřené zrcadlo postavte vítací strašidýlko. Zrcadlo zapatlejte tekutým přípravkem na nádobí, aby se v něm nikdo ani náhodou nespatřil. A nezapomeňte na svazky česneku.

Nápisky

11. září 2009 v 18:42 | ♥Berunka♥

Kočka ve starém Egyptě

10. srpna 2009 v 21:18 | ♥Berunka♥
Kniha Dr. Jaromira Maleka mapuje význam kočky ve starém Egyptě a to jak po stránce náboženské a umělecké, tak i v běžném životě starých Egypťanů, v němž právě kočka hrála podstatnou roli.
Na knihu lze nahlížet jako na poutavého a erudovaného průvodce po dějinách kočky ve starověkém Egyptě, stejně jako na doplňující materiál k všeobecnému studiu starého Egypta. Dozvídáme se v ní o původu kočky a jejích divokých předcích, o domestifikaci a její cestě do egyptského náboženství, kde kočka sice nikdy nezískala skutečné úřední postavení, důležité místo ale zaujala zvláště v osobním náboženství obyčejných lidí - především ve své hospodářské užitečnosti a ochranných vlastnostech, díky nimž byla také spojována s laskavou a ochrannou bohyní Bastet. Dostala se i do spojení se slunečním bohem Re, což jí vyneslo privilegované postavení: díky němu se kočka začala objevovat kromě lidových příběhů často i v samotných mýtech. Nechybí samozřejmě ani pasáž zabývající se mumifikací koček.
Kniha je navíc doplněna chronologickou tabulkou, četnými fotografiemi a černobílými ilustracemi, jež jsou nejen atraktivní pro čtenáře, ale i nezbytné, protože mu tak pomáhají lépe pochopit složité náboženské představy starého Egypta.

Autor: Jaromir Malek
Cena: 449 Kč
Typ: vázaná
Počet stran: 144

Skotsko - hrady a zámky

10. srpna 2009 v 20:15 | ♥Berunka♥

Skotsko - hrady a zámky

Ve Skotsku se nachází přibližně 3000 hradů a zámků, od královských sídel přez Velké honosné budovy vojenských útvarů, až po jednoduché opevněné vesnické stavby. Z mnohých hradů a zámků jsou dnes jen ruiny a mnohé jsou známé jen z historických pramenů. Zároveň mnohé stavby ve Skotsku se zámku jen podobají, např. věžovité domy a šlechtická sídla, a proto I jich nazývají lidé zámky.
juj já bych tak ráda nějaký hrad i zámek viděla ale musel by tam být i krásnej rytíř

KReAtiV

24. května 2009 v 18:35 | ♥Berunka♥
Tak hurá, jdeme za zvířátky Kouzlit se dá ze všeho, tak proč nesáhnout třeba po kořenáčcích? V jejich tvarech najdete základ pro "ZOO".
Svítící krásky
Medúzky jsou ozdobené svítícími barvami. Koupit je můžete na www.b-obchod.cz. Vytvářejí lehce plastický dekor a ve tmě působí opravdu kouzelně.

Žabku ozdobte lemovkou a tělíčko jí polepte zelenými korálky.
Šnečí dáma je vymodelovaná z moduritu. Domek tvoří dvě slepené mističky. Co takhle záclonky do okna? Ty má na druhé straně ulity.

Znamení horoskopu a jídlo

5. května 2009 v 16:30 | ♥Berunka♥
Znamení horoskopu
Znamení a jídlo
Hvězdný jídelníček.

BERAN
(21.3. - 20.4.)

celozrnné pečivo, krůta, mléčné výrobky


BÝK
(21.4. - 21.5.)
ovesné vločky, kuře, ananasBLÍŽENCI
(22.5. - 21.6.)

hovězí játra, mrkev, jahody


RAK
(22.6. - 22.8.)

přírodní rýže, tofu, hrášek


LEV
(24.7. - 23.8.)

losos, listová zelenina, nízkotučné sýry


PANNA
(24.8. - 23.9.)

jogurt, brambory, paprika


VÁHY
(24.9. - 23.10.)

ořechy, játra, uhlovodany


ŠTÍR
(24.10. - 22.11.)

kuře, semena, bylinné čaje


STŘELEC
(23.11. - 21.12.)

ryby, telecí maso, banány


KOZOROH
(22.12. - 20.1.)

čerstvá zelenina, drůbež, jablka


VODNÁŘ
(21.1. - 19.2.)

ryby, celozrnné pečivo, citrusy


RYBY
(20.2. - 20.3.)

mořské plody, brambory, papriky

VeLiKoNoČní SmS

12. dubna 2009 v 21:11 | ♥Berunka♥
Polštářek pod zadeček, připrav si vajíčka, s pomlázkou uvidíš přihopsat zajíčka.
Sešviháš mě pomlázkou, já poleji Tě a pak zahřeji Tě svou láskou.
Spočítej, kolik vajíček přinesl velikonoční zajíček: O O O O O O O O O O O O O O O O O - Veselé Velikonoce!
Za malované vajíčko, miláčku, Ti namaluji zadeček.
Obarvím vejce cibulí, aspoň se při tom vybulím, nebudeš se mnou na Velikonoce, snad se to podaří v příštím roce.
KONTROLNÍ TEST: Kolik vidíš vajíček? . . . OO OO OO OO . . . . . . . . . . Cože, víc než čtyři? Neříkali jsme ti, abys nic nepil?! Jen počkej doma, máma.
Ahoj, já jsem tvůj velikonoční budíček. Já vím, je ještě brzo, ale už se nemůžu dočkat, až k nám přijdeš. Určitě nezůstane jen u vajíček.
Hups! Hups! Hups! Jsem Tvůj velikonoční zajíček. Hopsám si po prosluněné louce a nesu Ti košík těch nejkrásnějších vajíček.
Velikonoce jsou jen jednou za rok… tak si je pořádně užij!
Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný… Posílat mi je můžete na -číslo- !
Posílám Ti velkou velikonoční pusu!

Síla lásky-Sladká Laura

31. března 2009 v 15:20 | ♥Berunka♥
Hlavní hrdinka, cukrářka Laura Mahler, sní o vlastní značce zákusků. Lauru opustil její snoubenec, a tak se přestěhovala z východoněmecké provincie Halle do Bavorska. Doufá, že tady se jí podaří uskutečnit svůj sen. V novém městě potkává Alexandera Saafelda, do kterého se zamiluje a stráví s ním několik romantických dní. Znovu se pak potkají s v Alexanderově hotelu "Fürstenhof" (Knížecí dvůr), kde si Laura našla místo pomocnice v kuchyni. Ukáže se, že Alexander je nejen asistent ředitele pěti hvězdičkového hotelu, ale také je zasnoubený s Katharinou Klinker-Emdenovou, jejíž rodina vlastní velký hotelový řetězec. Jeho rodina a PR-manažerka Corinna Franke, která lační po moci, doufají, že se Alexander s Katharinou brzy ožení, protože tím by se oba hotelové řetězce spojily....

Čtvery vánoce

7. prosince 2008 v 11:45 | ♥Berunka♥


Four ChristmasesGrupa PreVail nám nachystala TELESYNC nové vánoční komedie s názvem Čtvery vánoce (Four Christmases). V této podívané uvidíme v hlavních rolích Reese Witherspoon a Vince Vaughna. Pokud si budete chtít navodit vánoční atmosféru s tímto snímkem v kině, máte možnost od 11. 12. 2oo8.
Mělo by se jednat o zamilovaný pár, z nichž oba mají rozvedené rodiče. Když chtějí první společné Vánoce strávit i s celou rodinou, uvědomí si, že pozvat do domu všechny čtyři páry je naprostý nesmysl. Když už by se do domu vešli, stejně by se během pár minut začali hádat, až by z toho byla obrovska katastrofa. Jenže jak zařídit rodinnou oslavu bez rodiny? A který rodičovský pár dostane nakonec přednost?

Vychytávka na mobil

28. září 2008 v 21:26 | ♥Berunka♥

Originální pouzdra
Vychytávka na mobil
Oblíbené gumové boty si oblíbila už spousta lidí. Teď do Crocsek můžete obout i svůj mobil.
Značka Crocs se totiž rozhodla, že se nezaměří jen na obuv a přišla na trh s originálními pouzdry na mobil. Mají univerzální velikost, a prodávají se v zářivých barvách, které jsou pro Crocs typické. Tvarem připomínají typický model Crocs Cayman. Kromě hlavního pouzdra na mobil obsahuje také malou přihrádku na jiné drobnosti (třeba na občanku). Pouzdra Crocs jsou jako stvořená pro umístění ozdob Jibbitz, což je výtečný způsob, jak vtisknout telefonu vlastní styl - k tomu totiž slouží otvory v pouzdru! Cena pouzdra je 290 Kč.

čičinky

18. září 2008 v 16:42 | ♥Berunka♥
Čínská kočička

Čínská kočička

keramická soška
Čínské hrnečky

Čínské hrnečky

hrnečky s čínského porcelánu, obsah 0,5 litru
Čtyři kočičky

Čtyři kočičky

dřevěné lakované sošky
Garfield

Garfield

plyšová hračka se zvukovými efekty
Happy cat

Happy cat

plastika z plechu
Hrníčky s pokličkami

Hrníčky s pokličkami

porcelánové kočičkové hrníčky, obsah 0,25 litru
Keramický kafáč

Keramický kafáč

hrnek s obsahem 1 litr
Kočičí soška

Kočičí soška

Kočičí stan

Kočičí stan

zábavný domeček pro kočičí hry
Kočičí svícen

Kočičí svícen

ručně malovaný skleněný svícen, výška cca 10cm
Kočka s kytičkami

Kočka s kytičkami

malovaná porcelánová soška
Kočka s míčkem

Kočka s míčkem

dřevěná lakovaná soška, výška cca 20cm
Modrá kočička

Modrá kočička

rámeček na fotografie
Plecháček

Plecháček

ručně malovaný plechový hrníček, obsah 0,3 litru
Plechová krabice

Plechová krabice

krabice na granule od Puriny ProPlan
Plyšová kočka

Plyšová kočka

výška cca 50cm
Plyšový kocour

Plyšový kocour

přívěsek na klíče, výška cca 10cm
Porcelánový hrnek

Porcelánový hrnek

hrnek s kočičkami, obsah cca 0,5 litru
Porcelánový hrnek

Porcelánový hrnek

hrnek od firmy Könitz Porzelan, obsah 0,5 litru
Sedící černá kočka

Sedící černá kočka

soška z ebenového dřeva
Sedící kočička

Sedící kočička

ručně vyráběná skleněná soška
Sedící kočka

Sedící kočka

Svítící kočka

Svítící kočka

vydlabaná dýně s motivem kočky
Šedá kočka

Šedá kočka

plyšová hračka
Tlustá kočka

Tlustá kočka

keramická kasička
Zlatá kočka

Zlatá kočka

zlacená egyptská soška

Přáníčko pro mišku

13. dubna 2008 v 20:44 | ♥Berunka♥
beruš

Super holka Miška z blogísku → Klik bude mít 28.4. narozky každý kdo se chce podepsat na přáníčko pro ni napište do komentářů u Berušky zde at jí uděláme radost ♥ díky holky můžete si to dát jako řetězáček

M*A*S*H

28. února 2008 v 9:57 | ♥Berunka♥

M*A*S*H po 25 letech: Jak dnes žijí hvězdy nejúspěšnějšího seriálu světa?

Dnes je to právě 25 let, kdy byl odvysílán poslední díl »M*A*S*H«, nejsledovanějšího seriálu všech dob. V Americe se průběžně točil 11 let a není snad nikdo, kdo by neviděl alespoň jeden díl humorného vyprávění o lékařích a sestrách americké polní nemocnice během korejské války. A je jen málo těch, kteří neviděli všechny díly - alespoň jednou!
Major Frank Burns / Larry Linville (†68)
 • Přezdívka: »Kuní ksicht«.
 • Úhlavní nepřítel Hawkeyeho a Trappera. Neschopný magor posedlý armádní disciplínou, kterého nikdo nemá rád - jen Šťabajzna Houlihanová s ním dlouho udržovala poměr.
 • Dnes: V dubnu 2000 zemřel na rakovinu.
Margaret Houlihanová / Loretta Swit (70)
 • Přezdívka: »Šťabajzna«.
 • Vrchní sestra, ostrá jako břitva, z armádní rodiny. Dlouhodobá milenka Franka Burnse. Posedlá disciplínou. Každý večer si 100x pročeše vlasy.
 • Dnes: Většinu času se věnuje prezentacím šperků, které sama navrhuje. Ve filmu už nehraje.
Benjamin Franklin Pierce / Alan Alda (72)
 • Přezdívka: »Hawkeye«.
 • Charizmatický chirurg, rebel a buřič, který zásadně chodí v havajské košili, neuznává autority a neustále vtipkuje. Balí sestřičky a troufne si i na »Šťabajznu«.
 • Dnes: Stále se věnuje herectví, v březnu bude mít českou premiéru jeho film Reportér v ringu.
Henry Blake / McLean Stevenson (†66)
 • Přezdívka: »Dutohlav«.
 • Radar za něj vede jednotku. Je ženatý, ale má milenky, které si vydržuje dárky, např. vycpanou rybou či navijákem s dvojitou závlačkou zdobenou polodrahokamy.
 • Dnes: Zemřel v únoru 1996.
Desátník O'Reilly / Gary Burghoff (67)
 • Přezdívka: »Radar«.
 • Pobočník velitele. Ví předem, co se stane, a právě proto dostal svou přezdívku. Spí s medvídkem a po částech si domů posílá džíp. V seriálu pořád něco nosí v levé ruce. Gary se totiž narodil se zkrácenými prsty.
 • Dnes: Má jazzovou kapelu, v níž bubnuje, a hraje v televizních reklamách na léky.
Francis McIntyre / Wayne Rogers (74)
 • Přezdívka: »Trapper«.
 • První Hawkeyeho přítel a spolubydlící ve stanu případně nazvaném »Bažina«. Po třech sezonách ze seriálu odešel, měl pocit, že jeho role nemá dostatečný prostor.
 • Dnes: Je finanční poradce, už pět let se v žádném filmu neobjevil.

Zajímavosti o M*A*S*H

 • Zkratka M*A*S*H znamená v angličtině Mobile Army Surgical Hospital, tedy mobilní armádní chirurgická nemocnice.
 • Poslední díl seriálu byl v USA druhým nejsledovanějším televizním pořadem v historii, hned po přenosu z přistání na Měsíci. Sledovalo ho tehdy 51 milionů amerických domácností.
 • V poslední epizodě Hawkeye říká Margaret »sbohem« a poté ji políbí. Polibek trvá 34,8 sekundy. Pokud 30 sekund reklamy stálo tehdy 7,5 milionu Kč, pak měl polibek hodnotu téměř 9 milionů Kč.
 • M*A*S*H byl v USA poprvé odvysílán v září 1973 a časopis Time ho označil za největší zklamání sezony.
 • Alan Alda měl ve smlouvě podmínku, že se v každém díle objeví alespoň jedna scéna z operačního sálu, aby seriál dokumentoval hrůzy války.
 
 

Reklama