x...Vánoce...x

Štědrovečerní manuál krásy

26. února 2008 v 8:32 | ♥Berunka♥

Štědrovečerní manuál krásy

Štědrovečerní manuál krásy
Vánoce jsou svátky klidu. Než si ale vytoužený klid vychutnáte, čeká vás maraton uklízení, nákupů, pečení, vaření.... Abyste byla u sváteční tabule krásná, nesmíte zapomínat ani na sebe. Poradíme vám jak na to!

8.00 UDĚLEJTE SI SLAVNOSTNÍ BUDÍČEK!

Kdy jindy, když ne na Štědrý den, byste měla vstávat s radostí! Jsou přece Vánoce, a přestože vás čeká celý den slavnostních příprav na štědrovečerní stůl, pořád je to lepší než ranní vstávání do práce. Jakmile se tedy protáhnete a vyskočíte z postele, dejte si vlažnou sprchu, ať správně nastartujete organismus. A rozhodně nezapomeňte na svoji pravidelnou dávku vitaminů. Zvláště v zimě, kdy chladné a tmavé dny ubírají tělu vitalitu a výběr čerstvého ovoce a zeleniny není zdaleka tak velký jako v létě, je třeba tělo povzbudit. Energii z nich pak budete moci čerpat celý nastávající den.

8.30 OPÁLENÁ ZA 10 MIN.

Abyste večer u stromečku v záři elektrických světýlek nevypadala mrtvolně bledě, dodejte pokožce zdravou barvu pomocí samoopalovacího přípravku. Nejlepší bude, když si ještě při ranní sprše uděláte rychlý pětiminutový tělový peeling. Tím zbavíte pokožku zrohovatělé kůže a šupinek. Potom se natřete hydratačním tělovým mlékem, které pokožku lépe připraví na samoopalování a nakonec použijte samotný samoopalovací přípravek. Při roztírání si dejte pozor na místa, jako jsou lokty, kolena či hřbety rukou. Kůže je tam hrubší a krém by mohl více ztmavnout. Nakonec si důkladně umyjte ruce, ať se večer nemusíte vymlouvat, že jste loupala ořechy.

9.00 RYCHLÝ MAKE-UP

Celý den vás čekají přípravy, přesto ale chcete vypadat dobře, i když budete obalovat kapra. To ale neznamená, že musíte hned od rána své okolí oslňovat slavnostním nalíčením. Hned ráno nadopujte pleť hydratačním vitaminovým krémem, potom sjednoťte barvu pleti pouze lehkým tónovacím krémem a na oči použijte černou hydratační řasenku. Ta oči nejen zvýrazní, ale zároveň bude pečovat i o řasy. Zkrátka buďte přirozená. O to krásnější pak bude vaše večerní proměna.

10.00 MYSLETE NA SVÉ RUCE

Jestliže doma nemáte soukromého kuchaře jako Brad a Angelina, či někoho, kdo vám štědrovečerní tabuli připraví, čeká vás nejspíš spousta práce. Obalování kapra, příprava salátu, mytí nádobí, zdobení stromečku apod., to vše odnesou především vaše ruce. Abyste je chránila, natřete je lehkou vrstvou výživného krému. Ideální bude, když ho pak budete mít celý den u sebe, můžete ho tak kdykoli použít. A teď hurá do práce!

12.00 PERFEKTNÍ PLEŤ

I když už od rána přemýšlíte, jakým slavnostním make-upem své okolí večer překvapíte, nezapomínejte, že základem je perfektní pleť. Bez té vám nepomůže ani ten nejdražší make-up.
Dopřejte proto své pleti polední odpočinek pod hydratační maskou. Pečlivě ji naneste na vyčištěnou pleť, krk i dekolt a vyhněte se partiím okolo očí. Zatímco bude maska asi 20 min. působit, dopřejte si dvacet minut dokonalé relaxace.
Jen tak bude efekt dokonalý. Uvařte si bylinkový čaj a pokud nedržíte striktní půst, abyste večer viděla zlaté prasátko, oslaďte si život pár kousky vánočního cukroví.
Štědrovečerní manuál krásy

14.00 KRÁSNÉ VLASY

Vlasy trpí zimním počasím stejně jako naše pleť. Neprospívá jim časté střídaní teplot, přecházení z vytopených místností ven do chladu, ani nošení čepic. Aby vaše vlasy zářily zdravím i u vánočního stromku, dopřejte jim olejový zábal. Zapomeňte ale na to, že můžete použít jakýkoli olej. Svým vlasům dopřejte jen zábal z kvalitního olivového oleje. Potom je na 20 min. zamotejte nejlépe do igelitového sáčku a následně do ručníku. Mezitím se můžete klidně věnovat přípravě bramborového salátu, aspoň vám nikdo nebude vyčítat, že šidíte rodinu na úkor své krásy. Vánoce jsou přece svátky klidu...

16.00 ZÁBAL PRO VAŠE RUCE

Myslíte si, že už máte všechno hotovo? Kapr je obalený, salát správně vychlazený a skleničky naleštěné? Ne, ne, ještě počkejte..., než začnete oblékat svůj večerní outfit a dolaďovat make-up, dejte si ještě malou pauzu. Vaše ruce během dne totiž opravdu trpěly a tak jim nakonec ještě dopřejte 15minutový zábal.
Navlečte je do rukavic a zábal nechejte působit. Mezitím si sedněte do křesla, zavřete oči a poproste partnera, ať vám namasíruje krční páteř a záda.
Uvolněte se prosím... a pak už můžete s lehkostí pokračovat ve finálních přípravách.

17.00 VYPNĚTE HRUĎ!

Slavnostní chvíle si žádají slavnostní šaty. Aby v nich vynikla vaše dokonalá pokožka, natřete celé tělo výživným krémem, či ještě lépe olejem.
Na paže, nohy a dekolt pak můžete nanést pro efekt třpytky. Rozhodně ale nezapomeňte na péči o prsa. Správně zvolený zpevňující gel totiž nejen vypne a pozvedne tyto partie na správných místech, ale též nádherně vyhladí kůži v dekoltu.

17.30 POSLEDNÍ TEČKA

Ještě pár minut a slavnostní večer může začít. Váš make-up nejspíš už ale po celém dnu nevypadá tak, jak by měl, a vy přesto chcete vypadat svěže. Pokud už padáte únavou, prokapejte si oči kapkami Visine Classic, které vás osvěží. Potom se odličte a osvěžte pleť pleťovou vodou ve spreji. Naneste lehký podkladový krém a na něj aplikujte hydratační make-up, to je základ. Potom už celý look dolaďte podle toho, jestli chcete zůstat i nadále přirozená, či naopak toužíte po výraznějším a slavnostním nalíčení. V tomto případě vám pomůže tmavý oční stín či výrazná rtěnka. Nezapomeňte zkrášlit svoje upracované ruce luxusním rychleschnoucím lakem na nehty, ať při servírování večeře zazáří vaše nehty. Korunou vašeho půvabu bude svůdná vůně.

22.00 ZASLOUŽENÁ RELAXACE

Tak a je po všem. Na Vánocích je nejhorší i nejkrásnější to, jak dlouhé přípravy jim věnujeme a pak jsou za pár hodin pryč. Konečně si můžete vydechnout a užít si chvíle, kdy už opravdu nic nemusíte. Protože jste stála celý den na nohou, dopřejte jim zaslouženou pozornost a natřete je chladivým osvěžujícím gelem. Vždyť za pár dní je tady silvestr a s ním
 
 

Reklama