x...Valentýn...x

Rozkvetlý Valentýn

26. února 2008 v 8:21 | ♥Berunka♥

Rozkvetlý Valentýn

Pro zamilované svátek lásky, pro nezadané předzvěst dlouho očekávaného jara. Už 14. února se v zasněžených městech i vesničkách rozvoní tisícovky květů.
Stejně jako designéři módní či nábytkoví podléhají aktuálním trendům také ti květinoví. My vám ukážeme přehlídku nejkrásnějších kytic, které podle předních světových vazačů vykouzlí v únoru 2008 tu pravou valentýnskou atmosféru. Nechcete už popáté dostat tu samou růži se snítkou asparágusu? Zkuste svého kluka inspirovat. A nezapomeňte ho upozornit, že každá kytice má svoji symboliku. Jinou vazbu ocení romantička, jinou zase femme fatale. Valentýna neslavíte, nebo momentálně není v dosahu nikdo, kdo by vás obdaroval? Skočte si do květinářství samy. Doma si pak můžete užívat první předzvěst jara. Květinářkám ukažte naši předlohu nebo se o "trendy" vazbu pokuste vlastnoručně. Některé z profesionálních tipů jsou překvapivě jednoduché.

ROMANTICKÁ

3x rozkvetlý Valentýn
3x rozkvetlý Valentýn
3x rozkvetlý Valentýn
3x rozkvetlý Valentýn
Všechny romantičky sv. Valentýna milují. A květiny dostávají velice rády. Ocení zejména něžně růžové květy, nejlépe v kombinaci s bílou a samozřejmě zelenou. Designéři doporučují sáhnout v květinářství po růžích, tulipánech či eustomě. Z pokojových rostlin jsou nejromantičtější orchideje Cymbidium nebo Phalaenopsis. Při přípravě valentýnských dekorací doplní tu pravou zamilovanou atmosféru nedbale poházené okvětní lístky.

VÁŠNIVÁ

3x rozkvetlý Valentýn
3x rozkvetlý Valentýn
3x rozkvetlý Valentýn
3x rozkvetlý Valentýn
Vášeň je samozřejmě rudá. A obvykle ji symbolizuje růže. Vy však můžete udělat pro tentokrát změnu a přát si od svého partnera karafiáty, anemonky nebo velmi moderní anturie. Originální květinářka vám uváže kytici, kterou vedle květů mohou zdobit stuhy, ovoce či lastury. A nezapomeňte, že vášeň můžete povzbudit i ve svém miláčkovi. Postavte mu na noční stolek hrnkovou anturii s rudými květy...

VESELÁ

3x rozkvetlý Valentýn
3x rozkvetlý Valentýn
3x rozkvetlý Valentýn
3x rozkvetlý Valentýn
Nemáte všechnu tu červenou a růžovou, plyšáčky, pusinky a srdíčka v lásce? Přesto ani vy nemusíte na svatého Valentýna zanevřít. Váš byt i náladu rozzáří pestré barvy, zejména oranžová a žlutá. Do veselé kytice můžete přimíchat gerbery, chryzantémy, pryskyřníky nebo tulipány. Nezapomeňte na originální doplňky, kterými nazdobíte vázu, nebo je zapíchnete přímo do zeminy v květináči. Nečekejte na osudovou lásku. Veselá kytička potěší i kamarádku nebo kamaráda.

Tipy na Nej valentýnské dárky

26. února 2008 v 8:18 | ♥Berunka♥

Tipy na NEJ dárky

Někdo má 14. únor spojený s romantikou, jiný jej bere jako svátek prodavačů květin a plyšáků. Pro oba máme tip, čím obdarovat svou lásku. Nejen na Valentýna!
Díky Karlu Hynku Máchovi jsme vždy považovali za svátek lásky první máj. Už je to dlouho, co se nás americké filmy a zimní výlohy českých obchodů snaží přesvědčit, že jsme se pletli. Láska se přece slaví 14. února na svátek svatého Valentýna! A proč ne? Zamilovaní ať se radují nepřetržitě. A ti nezadaní? Klidně si mohou ťuknout na lásku
se svými přáteli. Chcete své blízké v únoru překvapit originálním dárkem? Vybírali jsme za vás a našli řadu tipů pro všechny. Růžovou barvu, srdíčka a kytičky ocení zejména nenapravitelné romantičky. K Valentýnu však lze darovat i něco netradičního. Co z klasických nebo vtipných dárků či zamilovaných ingrediencí, z nichž snadno připravíte slavnostní večeři, potěší právě vás a vaši lásku, poznáte nejlépe sami. Nechcete se nechat strhnout valentýnským šílením a žádné dárky kupovat nebudete? V tom případě si alespoň zajděte do baru či do restaurace. Tipy na slavnostní outfit najdete také na následující dvoustraně.

VALENTÝN PRO ROMANTIČKY

Tipy na NEJ dárky
1. vázička s umělou květinou, Marks & Spencer, 199 Kč
2. lesk na rty Kiss Me XXVolume, Miss Sporty, 59 Kč
3. hodinky Guess, Details, 4250 Kč
4. červené krajkové kalhotky Lise Charmel, Oxalis, 1990 Kč
5. čokoládové bonbony, Marks & Spencer, 289 Kč
6. Bio Karité balzám Erotika, Saloos, 144 Kč
7. červená krajková podprsenka Lise Charmel, Oxalis, 2900 Kč
8. saténová kabelka, Debenhams, 899 Kč
9. růžové šaty, White Leaf, 5580 Kč
10. porcelánový hrnek, Entrada, 157 Kč
11. vějíř, Komodo, 30 Kč
12. fotorámeček se srdíčky, Debenhams, 299 Kč
13. náušnice s červenými kamínky Guess, Details, 1200 Kč
14. růžová růže, Pražské květinářství, 49 Kč
15. povlak na polštář, Debenhams, 749 Kč
16. červené sandálky s výšivkou, Maximo, 1590 Kč
17. peněženka, Entrada, 302 Kč
18. sprchový gel Romantic Kiss, Avon, 89 Kč
19. parfémované potpourri, Marks & Spencer, 119 Kč
20. růžová kačenka, Naoko, 280 Kč
21. svícen, Debenhams, 199 Kč
22. konfety do koupele, Body Basics, 69 Kč 23. paravan Hultet, Ikea, 899 Kč

VALENTÝN PRO REBELKY

Tipy na NEJ dárky
1. kačenka Horror, Naoko, 280 Kč
2. rudá růže, Pražské květinářství, 49 Kč
3. dřevěná soška, Komodo, 699 Kč
4. nerezové ramínko, Naoko, 565 Kč
5. červený top, Anima Tua, 3990 Kč
6. červené korále, Pour Pour, 199 Kč
7. náramek s růžovočerveným vzorem, Frey Wille, 18 000 Kč
8. růžové korále, Bijou Bijou, 309 Kč
9. brož - květina, Bijou Bijou, 369 Kč
10. hodiny, Naoko, 1405 Kč
11. červený fotorámeček, Naoko, 520 Kč
12. parfémovaný toaletní papír, Naoko, 350 Kč
13. omáčka Bombeta, La Vecchia Bottega, 270 Kč
14. masážní olej Chocolovers, Aquolina, 429 Kč
15. mlýnek na koření, La Vecchia Bottega, 520 Kč
16. soška Vache a main, Entrada, 2339 Kč
17. trojbarevné těstoviny - srdíčka, La Vecchia Bottega, 110 Kč
18. přírodní afrodiziakum UP!LOVE, 69 Kč/1 lahvička
19. růžový budík, Entrada, 705 Kč
20. dóza s bonbony, Debenhams, 199 Kč

Valentýnky

26. února 2008 v 8:15 | ♥Berunka♥
Jedlé valentýnky
Únor je nejkratší měsíc v roce a přesně v jeho polovině oslavujeme, již tradičně, svatého Valentýna, patrona všech zamilovaných.
Pokud se rozhodnete potěšit svého partnera valentýnským překvapením, vyzkoušejte originální dárek, který můžete vyrobit spolu s dětmi. Muži rádi jedí a láska, jak je známo, prochází žaludkem. A to je hlavní recept na vskutku originální dárek - květinu, kterou si může obdarovaný sníst.
Pro takovou delikatesu budete potřebovat pěkný čistý květináč nebo mísu, aranžovací hmotu, špejle, vlasec s nití a sýry, salámky, klobásky, zeleninku, zkrátka vše, co chutná milovanému člověku, kterého se chystáte obdarovat. Aranžovací hmotu dejte do květináče a ze špejlí vytvořte konstrukci květiny, tu pak zapíchněte do hmoty.
Na špejle pak můžete navěsit s pomocí vlasce všechny připravené pochutiny - cílem je udělat květinu co nejbarevnější a nejpestřejší. Nakonec vystřihněte z papíru dvě stejná srdce, nalepte je každé z jedné strany na špejli a zapíchněte do květináče.
 
 

Reklama