x...MaGiE...x OBráZky ...x

Nymfy, dryády a víly

24. října 2010 v 19:59 | Beruš
Nymfy jsou obdobou naší Rusalky. Žijí u vody, tančí na hladině, nebo kolem vodní plochy. Jsou charakteristické svou světlou až namodralou pokožkou a tmavýma očima. Jejich vlasy mohou být modrozelené, ale i blond až rezavé. Není známo, že by jakkoliv škodily. 

Dryáda, neboli duch stromu, žije uvnitř starých rozložitých stromů v hloubi lesů. Přesto, že je zařazována mezi víly, nejde o stvoření tančící na palouku při měsíčku. Dryády střeží les proti vandalům, kteří by ho ničili. Ovládají svá vlastní kouzla, jako například jakýsi druh přemístění. Pokud je strom Dryády zničen, zahyne. Zbarvení kůže dryády osciluje mezi bílou a zelenou. Měří asi tak 150 cm. Vyskytuje se zvláště kolem Pentagramu 

Víly, neboli rusalky, jsou svůdná stvoření, která mají svůj původ v Evropě. Jsou to půvabné mladé dívky - nebo tak alespoň vypadají. Jejich krása je přímo závratná a dokáže přimět muže k nejrůznějším pošetilostem. Mají dlouhé vlasy, jež jsou tak světlé, že se zdají být bílé. Drobná a nesmírně pohledná stvořeníčka s minimální inteligencí a jsou využívána kouzelníky především k dekoraci. Žijí v lesích na pasekách a jsou vybavena jistými kouzelnými schopnostmi k odhánění dravců, mají hašteřivou povahu, ale protože jsou velmi marnivé, zkrotné, májí-li posloužit jako ornament, kde vyniknou její nádherná motýlí křídla. Víla neumí mluvit!!! Rozmnožuje se kladením vajec. Dokáže vrhat oheň. Pokud se rozčílí, její tvář se protáhne a ztratí svou krásu. 

V dřívějších dobách se lidé báli všeho nadpřirozeného a hlavně toho, co se nedalo logicky vysvětlit. Každý, kdo byl jen obviněn sousedem, mohl být upálen. Víly byli většinou dobré a spíše pomáhaly než škodily. Nikdy nebylo dokázáno, že víly jsou opravdu mezi námi. Někdo věří a někdo se jen směje s představou, že je to pouhý výplod fantazie. Lidé občas tvrdili, že se s takovou vílou setkali. Stále však nikdo neví, co je pravda a co pověst. 
beruska75

Horské víly jsou velmi krásné. Oblékají se do jinovatky a modrých a růžových stínů. Bydlí vysoko v horách, kam se nikdo nedostane. Horské víly osévají horská úbočí květinami, hrají si s kamzíky, zastavují laviny a dohlížejí na pastýře a jejich stáda. 

Každá rostlina má svou vílu, která ji chrání. Když rostlinka onemocní, víla jí dodává sílu k uzdravení. Pokud květinu někdo utrhne, víla zůstane u ní, dokud nezvadne. Víly milují přírodu a chrání její čistotu a krásu. Zjevují se jen lidem s čistým srdcem. 

Mnoho pověstí vypráví o tom, že život lidí je v rukou tří víl, které rozhodují o jejich zrození, životě i smrti. Takovým říkáme sudičky. První sudička je velmi krásná. Pomáhá nám narodit se. Druhá spřádá na nebi nit našeho života. Na jejím konci svítí hvězda. Třetí sudička rozhoduje o smrti - jednoho dne přistřihne nit života a něčí hvězda spadne a zhasne...

Na skotském hradě vyfotili ducha?!

16. února 2010 v 11:51 | sNiEhULiEnKa
Dívka na fotce se podobá hraběnce, která na hradě Gwrych žila na konci 19. století.
Návštěvníkům skotského hradu Gwrych se na jedné z fotek podařilo zachytit tajemnou postavu, která vypadá jako duch. Dívka na fotce se podobá hraběnce, jež zde žila na konci 19. století.
Starý skotský hrad Gwrych zažívá senzaci. Na snímku okna v jeho prvním patře zachytili návštěvníci tajemnou postavu.
´Záhadologové´, kteří fotku zkoumali, tvrdí, že se může jednat o hraběnku, která jeden z nejtajuplnějších skotských hradů zdědila v roce 1894.
Lidé v místním Abergelu věří tomu, že se hraběnka znesvářila se správcem hradu a chtěla ho pronásledovat i po své smrti v roce 1924.
Další zdroje však tvrdí to, že se jedná o ducha služebné, která na panství zemřela po pádu z koně. Mezi ně patří i bývalý fotograf Harry Moffitt (76). Podobnou postavu v okně prý viděl při návštěvě hradu před 60 lety. "Viděl jsem to zcela zřetelně," dodává Moffitt.

Magic obrázky

23. září 2009 v 19:08 | ♥Berunka♥Věštění z kostek

9. května 2009 v 20:41 | Berunka


Odhalte osud
Věštění z kostek Nevíte si rady? Hoďte si kostkou. Věštit můžete rovnou podle našeho návodu.


jak na to?potřebujete jednu až tři hraci kostky.Budete-li házet více než jednou kostkou,bude to zajímavější,ale chce to zkušenosti.
Soustředťe se na otázku, na kterou chcete znát odpověď a hoďte kostkou


jak věštit?Podle čísla, které vám padne:
Číslo 1: dává odpověď ANO, mluví o věcech týkajících se přímo tazatele, tedy on sám to může rozhodnout, má to v moci
Číslo 2 : znamená dvojici lidí, pár, partneři, přátelé.... tedy, že asi o věci musí rozhodnout více lidí, pak dává odpověď ANO
Číslo 3: čeká vás velké štěstí, přijde nečekaný obrat k lepšímu, novinky
Číslo 4: pozor na odpor, nepřátelství, také upozorňuje na vaši nerozhodnost a nesvobodu
Číslo 5: varuje před prudkým jednáním, hrozí agrese, také může jít o připomínku, že je potřeba ještě určité věci v klidu dořešit. Aby záležitost dobře dopadla, je nutné se snažit.
Číslo 6: upozorňuje na váhání, pomalost, doporučuje vám, abyste odpoutali pozornost od otázky, kterou kladete, jinde totiž najdete daleko více štěstí. Dává také odpověď: NE

Znamení a zdroje energie

22. září 2008 v 18:46 | ♥Berunka♥
Znamení horoskopu
Znamení a zdroje energie
BERAN (21.3. - 20.4.) vášnivé líbání, bojové sporty, vítězná hádka
BÝK (21.4. - 21.5.) dobré jídlo, pohoda domova, spánek
BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.) zábava s přáteli, kino, superkoncer
t RAK (22.6. - 22.8.) vonná koupel, masáž, mazlení
LEV (24.7. - 23.8.) nákup auta, rande se ctitelem, společnost, ve které zazáříte
PANNA (24.8. - 23.9.) úklid bytu, mytí vlasů, založit si nový deníček
VÁHY (24.9. - 23.10.) nakupování, výběr parfémů a šperků, divadlo
ŠTÍR (24.10. - 22.11.) duchovní literatura, inteligentní rozhovor, procházka na hřbitově
STŘELEC (23.11. - 21.12.) výlet za dobrodružstvím, flirtování, smskování
KOZOROH (22.12. - 20.1.) počítání kde uspořit, jízda autem,
VODNÁŘ (21.1. - 19.2.) výlet s přáteli, dobrodružství, psaní
RYBY (20.2. - 20.3.) koupání, malování, thajské masáže

ObRáZky

16. července 2008 v 20:17 | ♥Berunka♥

OBráZky

16. února 2008 v 20:43 | ♥Berunka♥

ObRáZečKy

11. ledna 2008 v 17:24 | ♥Berunka♥

ObRáZky

1. října 2007 v 11:40 | ♥Berunka♥

Obrázečky trochu smutný ale mě se líbí :=)

23. srpna 2007 v 14:18 | ♥Berunka♥

Magické obrázky♥♥♥♥♥

1. dubna 2007 v 17:17 | ♥Berunka♥

OBráZky

29. března 2007 v 13:20 | ♥Berunka♥

Magické obrázky♥♥

26. února 2007 v 9:32 | ♥Berunka♥

Barvičky

14. února 2007 v 12:45 | Michaelka
Bílá
Tuto barvu mají rádi lidé otevření, upřímní a nekompromisní, kteří nic neodpustí sobě ani svému okolí.

Červená
Pokud dáváte přednost této barvě, býváte často impulzivní, dokonce až agresivní. Své názory prosazujete, i když nemáte pravdu. Nejbližším však dokážete projevit i něžnost a srdečnost.

Černá
Vyznavači této barvy se vyznačují citlivostí a tajnůstkařením. Baví je i filozofovaní, dokážou šikovně vycházet s lidmi, jsou to rození diplomati.

Fialová
Vaše osobnost je originální, jste samostatný člověk s nezávislými názory a máte zřejmě umělecké sklony. Na své okolí i na sebe máte někdy přehnaně vysoké nároky.

Hnědá
Prozrazuje, že jde o člověka důvěřivé, milé a klidné povahy. Nechybí mu lidskost a silně vyvinutý smysl pro spravedlnost, díky čemuž jej můžete jen těžko rozeznat a ocenit jeho kladné vlastnosti.

Modrá
Představuje opatrnost, rozvážnost, nečinnost a lhostejnost - takto by se stručně daly vyjádřit vaše vlastnosti.. Váš vnitřní svět a život je komplikovaný, toužíte mít všeho hodně, ale neděláte nic, aby jste toho dosáhli.

Oranžová
Zajímá vás svět i lidé okolo. Máte zvědavou povahu, novátorské schopnosti a ctižádostivost. Při uskutečňování svých předsevzetí jste tvrdohlaví.

Růžová
Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Romantické city jsou pro vás přímo charakteristické. Váš smysl pro praktičnost života se přiklání k okrášlování sebe sama podle vlastních představ, což vám často způsobuje zklamání a problémy.

Zelená
Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Rozdáváte lásku, uzdravujete a motivujete je. Pozor ale, aby jste se příliš nevyčerpali.

Meruňková
Obnovuje, oživuje a jemně stimuluje a může rozpustit a odstranit emocionální blokády. Tento barevný odstín, který je nejblíže barvě pokožky, udržuje v proudu životní energii a zjemňuje pleť.
Žlutá
Je nejsvětlejší z pestrých barev, působí jasně, povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Je to symbol moudrosti, vysoké inteligence a myšlení. Svým pozitivním, magnetickým chvěním působí žlutá povzbudivě na nervy a ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje. Podporuje chápavost, schopnost kontaktu, zpracovávání zážitků a dojmů a oživuje myšlení. Působí pozitivně na paměť.
Zlatá
Dává pocit hojnosti, lesku a nadbytku. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot a zastupuje idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí. Zlatá transformuje poznání v pochopení, pomáhá při zvládnutí duševních nejistot, podporuje ducha na cestě k univerzální moudrosti.

Tyrkys
Barva sebeznázornění, podporující sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost. Je to barva přátelských citů, sympatie a pospolitosti. Tyrkys může potlačit nesmělost, zdrženlivost a trému.

Indigo
Symbol mystických hranic a spirituálních sil. Zastupuje dokonalou neporušenost, skvělé zdraví, univerzální vědomí, vyrovnanost, důstojný klid, důvěru a mírumilovnost.

Šedá
Barva dokonalé neutrality, opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Je schopná přizpůsobení, kombinovatelná a diskrétní. Je to barva potlačování, omezování, nejistoty a strachu ze života. Šedá leží v husté mlze, loupí rozhled a skrývá cíl.

Kameny podle znamení

14. února 2007 v 12:44 | Michaelka
Drahé kameny mají mnoho zajímavých léčebných vlastností - umí podpořit hojení ran, léčbu nemocí, rekonvalescenci. Ale také nám mohou pomoci se chránit a to nejen před nemocemi. Každý kámen má své osobité a výjimečné poslání - můžeme využít jeho síly pro podporu či získání zdraví, určitých vlastností či postojů.
To v jakém slunečním znamení jsme se zrodili předurčuje do jisté míry naše základní vlastnosti. Samozřejmě, že záleží na nás samotných, které vlastnosti více rozvineme, a které opustíme. Každé znamení má tedy několik styčných vlastností - podle toho se určuje vhodnost nošení určitého drahého kamene. Ten můžeme nosit krátkodobě, nebo použít delší dobu například při léčení. V našem malém přehledu si můžete sami zjistit, které kamínky jsou doporučovány přímo pro Vaše znamení. Zjistěte si vlastnosti daného kamene a nebojte se využít vlastností kamene, který je přiřazen znamení jinému.
Kameny podle znamení :
Beranchalcedon, karneol, ametyst, hematit, unakit, červený jaspis,mechové acháty
Býkzelený avanturin, růženín, karneol, malachit, růženín, obrázkový jaspis
Blížencisardonyx, tygří oko, citrín, křišťál, modrý chalcedon, karneol
Rakzelený avanturin, karneol, achát, amazonit, brekciový jaspis, perleť, rodonit
Levkřišťál, granát, onyx, tygří oko
Pannasardonyx, citrin, jaspis, ametyst, karneol, lapis lazuli, tygří oko, sodalit, ametyst
Váhyzáhněda, citrín, achát, nefrit, rodonit, růženín, serpentin, unakit
Štírkarneol, červený jaspis, opál, achát, hematit, malachit, červený avanturín
Střelecmodrý chalcedon, sodalit, granát, ametyst, dumortierit, lapis lazuli
Kozorohametyst, onyx, křišťál, brekciový jaspis, obrázkový jaspis
Vodnářsokolí oko, fluorit, tyrkys
Rybyametyst, jaspis, opál, fluorit, nefrit, perleť, tyrkys.
achátposiluje organismus, odstraňuje neklid, apatii, pomáhá při očních a dýchacích problémech a skleróze
amazonittlumí přebytek energie
ametystpřináší zdraví, vhodný při bolestech hlavy, migréně, nespavosti, nemocech jater, střev a cukrovce.
omezuje účinky radioaktivního záření, podporuje imunitní systém
avanturinpomáhá při očních obtížích, při nemocech kůže a padání vlasů
citrínstarším lidem dodává energii, chrání před negativními účinky záření, pomáhá při depresi,
nervozitě a únavě
granátpomáhá při nemocech srdce, krve , kožních chorobách
hematitpři bolestech ledvin, neklidném spánku, vředových onemocněních a bolestech kloubů,
také při křečových žilách
chalcedonposiluje organismus, zahání depresi a nervozitu. Pomáhá při padání vlasů
jaspischrání před těžkými sny, zastavuje různá krvácení, léčí ženské choroby. Pomáhá při nechutenství.
karneolZastavuje krvácení, snižuje horečku. Používá se při cukrovce a střevních poruchách. Dodává energii-
křišťálpomáhá při vnitřních, srdečních a nervových nemocech
křišťál s rutilemléčí astma, bronchitidu, nemoci dýchacích cest. Ochraňuje.
lapis lazulipomáhá při nespavosti a stresu, Je vhodný při onemocněních žlučníku, očí a špatném krevním oběhu.
malachitzvyšuje vytrvalost a dodává energii. Pomáhá nemocech srdce, omezuje růst tukové tkáně, odvádí
škodlivé látky z těla
onyxzvyšuje odvahu. Pomáhá při vypadávání vlasů a problémech se sluchem
opálpomáhá při očních chorobách
rodonitproti strachu, stresu, neklidu a bolestem hlavy
růženínkámen dobra, zdraví a lásky, pomáhá při střevních problémech
sardonyxzajišťuje šťastné partnerství, léčí melancholii
sodalitdodává odvahu a posiluje imunitní systém
sokolí okopomáhá při nemocech plic
tygří okoposiluje odvahu a sebevědomí
tyrkys"šťastný kámen", odstraňuje nespavost a upravuje tělesné funkce
vltavínodstraňuje bolesti hlavy a posiluje imunitu organismu

Magické obrázky

23. ledna 2007 v 19:20 | Michaelka
Gathering Storm Poster by Nene Thomas
Cloak of Stars Poster by Amy Brown
Amy Brown Fairies - Blue Magnet
Echo Of Death Poster by Victoria Frances
Red Basque Poster by Victoria Frances
Sleeping Beauty Art Print by Howard David Johnson
Faerie Guardians Art Print by Howard David Johnson
Warrior Queen Boudica Art Print by Howard David Johnson

Magické obrázky♥♥♥

7. listopadu 2006 v 11:50 | Michaelka

Lunární fáze*čajíček na spaní*med

21. června 2006 v 9:52 | Michaelka
LUNÁRNÍ RYTMY
 • novoluní
 • přibývající Měsíc
 • úplněk
 • ubývající Měsíc
 • NOVOLUNÍ

  Při svém 28denním putování kolem Země převrací malý Měsíc Zemi vždy jen jednu stranu, tu, kterou v celé kráse vidíme při úplňku. Když Měsíc stojí - podle nás - mezi Zemí a Sluncem, pak je jeho přivrácená strana skrytá ve tmě. Měsíc vychází a zapadá společně se Sluncem. Po celé hodiny není vidět a na Zemi panuje novoluní.

  Pokud se při novoluní právě nacházíte přesně v jedné linii se Sluncem a Měsícem, pak Měsíc Slunce zakrývá. Na krátkou dobu - a jen v určitých oblastech Země - pak dochází k "zatmění Slunce". V kalendářích se novoluní označuje většinou černým kroužkem ( puntíkem ).

  U člověka, zvířat a rostlin se dá v hodinách a dnech před novoluním pozorovat zvláštní síla - kdo nyní jí pouze ovoce nebo se postí, předchází mnoha chorobám, protože v těchto dnech je tělo nejlépe schopno zbavovat se jedů. Pokud se chcete odnaučit špatné návyky nebo se pustit do nějaké činnosti, pak je tento den nejvhodnějším startem. Země se nadechuje. Je to ideální den pro veškeré čistící práce
 • PŘIBÝVAJÍCÍ MĚSÍC

  Již několik hodin po novoluní putuje stín Země dál a objeví se měsíc, který ze začátku vypadá jako tenký srpek, pohybující se směrem zleva doprava,. Tato fáze se nazývá přibývající měsíc a má opět své specifické vlivy.

  Vše, co tělo přijímá, co ho vyživuje a posiluje, působí v těchto dvou týdnech s dvojnásobnou silou. Denní dávka potravy se snadněji promění v nadváhu než ve fázi ubývajícího měsíce. Čím více měsíc přibývá, tím méně snadno se hojí rány a tím hůře probíhají operace. Prádlo se při stejném množství prášku nevypere tak, jako při ubývajícím Měsíci.
  ÚPLNĚK

  Konečně Měsíc došel do poloviny své pouti kolem Země, na noční obloze se objevuje jako zářivý úplněk Z pozice Slunce se nyní Měsíc nachází v " zákrytu " Země. V kalendářích se úplněk označuje jako bílý nebo žlutý kroužek.

  Pokud Země stojí přesně mezi Sluncem a Měsícem, pak stín Země překryje povrch Měsíce. Při jasném počasí můžeme z noční strany Země pozorovat delší " zatmění Měsíce ".

  Také v několika hodinách úplňku se u lidí a zvířat a rostlin projevuje jasně patrná síla, přičemž změna měsíčních impulsů od přibývajícího Měsíce k ubývajícímu je pociťována silněji než změna sil v novoluní. Léčivé rostliny nasbírané při úplňku mají větší sílu, úplněk je ideální postní den, protože tělo nyní ukládá tuk mnohem více než jindy, rány více krvácejí. A stejně jako při novoluní dochází častěji ke zlomům počasí.
  UBÝVAJÍCÍ MĚSÍC

  Pomalu putuje Měsíc dál, jeho zastíněná strana ho zdánlivě " deformuje " - zprava doleva - začíná přibližně třináctidenní fáze ubývajícího Měsíce.

  Naši předkové využívali zvláštních vlivů tohoto,období, lépe než jindy se daří operace, lépe jdou od ruky téměř všechny domácí práce a dokonce ani ten., kdo více jí, tolik nepřibírá. Kosmetika na intenzivní čištění obličeje působí lépe než při přibývajícím Měsíci.Je vhodný okamžik na řadu prací na zahradě a v přírodě.
  Čaj na hezké snyPotřeby:
  1 lžička sušených heřmánkových kvítků,1/2 lžičky sušených mátových lístků, práškový zázvor, muškátový ořech v prášku, mísa a lžíce, cedník, med a citrónová šťáva.
  Na šálek čaje na hezké sny potřebujeme 1 lžičku sušených heřmánkových lístků, půl lžičky sušených mátových lístků, špetku práškového zázvoru a špetku muškátového ořechu v prášku. To vše dejte do misky a přidejte 300 ml vařící vody. Směs nechte pár minut vylouhovat, míchejte ji a přitom si můžete říkat"Sladké bylinky na spaní v tomto čaji smíchané, naplňte mne a přineste mi sny nezdané. Ať výborně zachutná mi ten výluh koření s květinami a med s citronem přidaný."
  Čaj přeceďte do hrnečku. Směs můžete pít teplou či studenou, s přísadou citronu a medu. I malé množství této tekutiny vám pomůže rychleji usnout.

  Med

  Podle egyptské legendy byly včely oživlé slzy boha Slunce. Proto Egypťané tyto včely chovali a dokonce je po Nilu převáželi po rozkvetlých loukách, tak aby měly co nejvíce potravy.

  Jak vzniká med?

  Včela do úlu přináší 2 suroviny na výrobu medu - nektar a medovici. Nektarem nazýváme výměšek rostlinných žláz, kterým květiny lákají včely, aby je opylovaly. Medovice je cukernatá látka, kterou můžeme nalézt na lisech a jehličí stromů - tvoří ji hmyz. Když tyto dvě suroviny včely přinesou do úlu, musejí je zpracovat - odpařit přebytečnou vodu a poté svými enzymy přeměnit převažující sacharózu na jednoduché cukry. Poté vše nechávají dozrát ve voskových plástvích, kde med dozrává do lahodné podoby.

  Pro získání 100g medu musí včely sesbírat pyl z jednoho miliónu květů.

  Existují různé druhy medů. Záleží na tom z jakých rostlin a stromů je nektar a medovice. Nejčastěji tedy dělíme med na nektarový (květový) a medovicový (lesní).

  Květový med

  Má světlou barvu a velice brzy krystalizuje nebo-li cukernatí. Je to nejčastěji způsobeno vyšším obsahem glukózy, jejíž vlastností je vytvářet krystaly. Jinak má tento med jemnou, lahodnou chuť a slabší aroma.

  Lesní med

  Má naopak tmavou barvu, déle vydrží tekutý a je charakteristický pro svou výraznou chuť a specifickou vůni. Všeobecně platí, že v lesním medu je více fruktózy a dextrinů, což snižuje krastalizaci (cukernatění).

  Složení včelího med
  Sacharóza1-10 %
  Vyšší cukry1-10 %
  Glukóza26-33 %
  Fruktóza30-38 %
  Voda17-20 %
  Enzymy, vitamíny, minerálie, organické kyseliny, aminokyseliny, aromatické látky0,1-0,9 %  Dále med obsahuje železo (podporující krvetvorbu) a stopové prvky (mimo selenu).

  Z hlediska výživy je med velmi důležitý pro obsah fruktózy a glukózy, což jsou jednoduché cukry, mnohem snáze stravitelnější než sacharóza obsažená ve třtině či řepném cukru. Fruktóza je ze všech cukrů nejsladší, proto je také med mnohem vydatnějším sladidlem než klasický cukr.

  Med v kuchyni
  • včelí med se od pradávna používá zejména jako sladidlo a konzervační prostředek
  • dále jako látka, která dodává pokrmům chuť a vůni.


  Použití:
  • tekutý med lze použít do těsta nejrůznějšího pečiva
  • dále jej můžeme v syrové podobě přidávat k obilným vločkám, na toasty, lívanečky, do zmrzlinových pohárů, jogurtů či do některých sýrů např. žervé
  • pro lepší chuť můžeme med přidávat do lázně (1/3 medu, 2/3 vody), ve které můžeme povařit různé druhy ovoce např.meruňky, broskve, švestky, hrušky atd.
  • lze jej použít jako sladidlo do svařených alkoholických nápojů
  • jako polevu na různé moučníky a dorty - charakteristické pro řeckou a tureckou kuchyň
  • např. při pečení šunky použít na potírání
  • můžeme ho použít i do ostrých omáček barbecue
  • z octa ochuceného medem získáme medový vinný ocet
  • při výrobě medoviny (alkoholického nápoje)


  Zásady používání:
  • aby se med lépe vmísil do těsta nejprve ho zahřejeme
  • při pečení z medu přidáváme 1 lžičku jedlé sody (neutralizuje kvasy a zkypří těsto)
  • při pečení medového těsta zvýšíme teplotu o cca 15 °C
  • k rozpouštění zkrystalizovaného medu nikdy nepoužíváme mikrovlnou troubu!  Zásady skladování:
  • med skladujeme ve skleněných nebo porcelánových nádobách při teplotě 15 °C v temnu
  • chráníme ho před vzdušnou vlhkostí
  • neskladujeme ho v chladničce
  • chráníme ho před denním světlem a tím spíše před přímým slunečním zářením.  Med jako lék


  Včelí med posiluje imunitní systém a při fyzické i psychické únavě okamžitě uvolňuje energii. Hodí se při léčbě popálenin, chudokrevnosti (pro svůj obsah železa),nespavost,nervozitě apod.

Měsíční znamení+anketa věříte horoskopům?

17. června 2006 v 10:01 | Michaelka
Sagittarius
Sagittarius
Gemini
Gemini
Pisces
Pisces
Taurus
Taurus
Capricorn
Capricorn
Leo
Leo
Virgo
Virgo
Libra
Libra
Aries
Aries
Cancer
Cancer
Aquarius
Aquarius
Scorpio
Scorpio


 
 

Reklama