Říjen 2010

Jak vyrobit náušnice z Fima

24. října 2010 v 20:00 | Beruš |  Mixík
Modelovací hmotu fimo koupíš v papírnictví nebo uměleckých potřebách. Dá se lehce sehnat i na internetu. Cena jedné kostičky je 38 až 60 korun. K dispozici je široká paleta barev a s pomůckami pro modelování můžeš vykouzlit mnoho dalších odstínu.
fimo
Chceš si to vyzkoušet? Slečna ti přináší jednoduchý návod na mini koblihy, ze kterých si můžeš udělat super náušnice.

Pro začátek budeš potřebovat:

podložku (Fimo mírně barví, pozor na stůl!)
modelovací hmotu
lak a štětec (pokud chceš, aby se výrobky hezky leskly)
troubu
různá udělátka, které ti modelování usnadní (někdy postačí i obyčejný kuchyňský nůž a formičky na cukroví)
papírový kapesníček nebo utěrku

Postup:

1. Připrav si kousky hmoty v barvičkách, které chceš použít. Dávej pozor, když budeš hmotu tvarovat rukama. Pokud nejdřív zpracuješ černou a po ní sáhneš po bílé, je možnost, že se ti bílá zašpiní. Umývej si proto průběžně ruce a modelovací pomůcky vždy otři utěrkou.
fimo
2. Pro základ koblihy jsem zvolila tmavě hnědou (č.7). Nejdříve vytvoř dvě stejně velké kuličky a pomocí prstů je jemně splaskni. Z barviček, které budou tvořit polevu, udělej dvě tenké placky s nerovným okrajem a obal jimi koblihu.
3. Ve středu koblihy udělej dírku, například pomocí kovové tyčinky. Připrav si zdobení: prsty vyválíš teňoučké válečky, nožem je nakrájíš buď na malinké kousíčky, ze kterých vytvaruješ kuličky, nebo vytvoříš krátké tyčinky, které přímo nalepíš na polevu.
4. Hotové koblihy dej péct do trouby předehřáté na 110 stupňů. Nastav si minutku, abys na koblihy nezapomněla. Doporučená doba zapékání je 30 minut.

Nymfy, dryády a víly

24. října 2010 v 19:59 | Beruš |  x...MaGiE...x OBráZky ...x
Nymfy jsou obdobou naší Rusalky. Žijí u vody, tančí na hladině, nebo kolem vodní plochy. Jsou charakteristické svou světlou až namodralou pokožkou a tmavýma očima. Jejich vlasy mohou být modrozelené, ale i blond až rezavé. Není známo, že by jakkoliv škodily. 

Dryáda, neboli duch stromu, žije uvnitř starých rozložitých stromů v hloubi lesů. Přesto, že je zařazována mezi víly, nejde o stvoření tančící na palouku při měsíčku. Dryády střeží les proti vandalům, kteří by ho ničili. Ovládají svá vlastní kouzla, jako například jakýsi druh přemístění. Pokud je strom Dryády zničen, zahyne. Zbarvení kůže dryády osciluje mezi bílou a zelenou. Měří asi tak 150 cm. Vyskytuje se zvláště kolem Pentagramu 

Víly, neboli rusalky, jsou svůdná stvoření, která mají svůj původ v Evropě. Jsou to půvabné mladé dívky - nebo tak alespoň vypadají. Jejich krása je přímo závratná a dokáže přimět muže k nejrůznějším pošetilostem. Mají dlouhé vlasy, jež jsou tak světlé, že se zdají být bílé. Drobná a nesmírně pohledná stvořeníčka s minimální inteligencí a jsou využívána kouzelníky především k dekoraci. Žijí v lesích na pasekách a jsou vybavena jistými kouzelnými schopnostmi k odhánění dravců, mají hašteřivou povahu, ale protože jsou velmi marnivé, zkrotné, májí-li posloužit jako ornament, kde vyniknou její nádherná motýlí křídla. Víla neumí mluvit!!! Rozmnožuje se kladením vajec. Dokáže vrhat oheň. Pokud se rozčílí, její tvář se protáhne a ztratí svou krásu. 

V dřívějších dobách se lidé báli všeho nadpřirozeného a hlavně toho, co se nedalo logicky vysvětlit. Každý, kdo byl jen obviněn sousedem, mohl být upálen. Víly byli většinou dobré a spíše pomáhaly než škodily. Nikdy nebylo dokázáno, že víly jsou opravdu mezi námi. Někdo věří a někdo se jen směje s představou, že je to pouhý výplod fantazie. Lidé občas tvrdili, že se s takovou vílou setkali. Stále však nikdo neví, co je pravda a co pověst. 
beruska75

Horské víly jsou velmi krásné. Oblékají se do jinovatky a modrých a růžových stínů. Bydlí vysoko v horách, kam se nikdo nedostane. Horské víly osévají horská úbočí květinami, hrají si s kamzíky, zastavují laviny a dohlížejí na pastýře a jejich stáda. 

Každá rostlina má svou vílu, která ji chrání. Když rostlinka onemocní, víla jí dodává sílu k uzdravení. Pokud květinu někdo utrhne, víla zůstane u ní, dokud nezvadne. Víly milují přírodu a chrání její čistotu a krásu. Zjevují se jen lidem s čistým srdcem. 

Mnoho pověstí vypráví o tom, že život lidí je v rukou tří víl, které rozhodují o jejich zrození, životě i smrti. Takovým říkáme sudičky. První sudička je velmi krásná. Pomáhá nám narodit se. Druhá spřádá na nebi nit našeho života. Na jejím konci svítí hvězda. Třetí sudička rozhoduje o smrti - jednoho dne přistřihne nit života a něčí hvězda spadne a zhasne...

Hezký...

24. října 2010 v 19:42 | Beruš |  Mixík
padající sníh

do svých horkých dlaní

vločky jsou mé

hořké slzy

jenž hořkost svou ti dají

Chytej prosím

padající vločky

jsou mým srdcem

které hledalo

vůli žít

nyní však musí

již navždy odejít

Tanči prosím

když venku sněží

mé tělo, srdce, slzy

jsou vločkami

padající do tvých dlaní

na tvář tvou

a já tě tak mohu

naposledy políbit
beruska75