Srpen 2006

Anastacia

24. srpna 2006 v 8:29 | Michaelka |  x...Anastacia...x
img431/5864/untitled1copy5bm.png
Anastasia Wallpapers
Anastasia Wallpaper
Wallpaper Size :800 X 600105 kbDownload
Wallpaper Size :1024 X 768141 kbDownload
Wallpaper Size :1152 X 864158 kbDownload
Wallpaper Size :1280 X 960185 kbDownload
Wallpaper Size :1600 X 1200206 kbDownload
Anastasia Wallpapers
Anastasia Wallpaper
Wallpaper Size :800 X 60088.7 kbDownload
Wallpaper Size :1024 X 768118 kbDownload
Wallpaper Size :1152 X 864130 kbDownload
Wallpaper Size :1280 X 960153 kbDownload
Wallpaper Size :1600 X 1200169 kbDownload


Americká zpěvačka ANASTACIA se ve svých jedenatřiceti letech těší pěti milionům prodaných kopií debutového alba Not That Kind a bezmála tomu samému množství prodaných výlisků druhé desky Freak Of Nature. Hudební kritika v hodnocení jejích desek nešetří superlativy, fanoušci ji zbožnují a talent skauti konkurenčních gramofirem marně hledají někoho, kdo by se jí byť jen přiblížil. Proč je právě tahle zpěvačka tak výjimečná? Je jiná!
Anastacia Newkirk se narodila 17. září 1973 v New Yorku do rodiny herečky z muzikálových divadel na Broadway a newyorského zpěváka. Přestože u ní byly od dětství patrné hudební vlohy, Anastacia vzpomíná, jak s rodiči dohromady zpívala do nahrávek Barbry Streisand a Eltona Johna, zpěvačkou dle svých slov v dětství být nechtěla: Po rozvodu rodičů ji vychovávala matka, která ji také ve čtrnácti letech přihlásila na Professional Children´s School na Manhattanu. Tam, jak sama později vzpomínala, byla jediné dítě, které se v té době ještě nepohybovalo v šoubyznysu. Do něj sama poprvé nakoukla coby tanečnice v newyorském klubu 1018. Společně se svou sestrou začala profesionálně tančit také v dalších manhattanských klubech - díky těmto zážitkům se v její pozdější hudbě projevují elementy house music a freestylingu. Láska k houseu a dalším formám rytmické hudby ji za několik let přivedla k účinkování v pořadu Club MTV, stejně jako k účinkování ve dvou klipech Salt-N-Pepy (Everybody Get Up a Twist And Shout).
V roce 1999 se stala finalistkou soutěže The Cut (ze 160 účinkujících skončila v desítce finalistů), ve které MTV hledala nové pěvecké talenty. Soutěž se těšila velkému zájmu nahrávacích společností a Anastacia, která odezpívala vlastní skladbu, padla do oka talent skautům Daylight Records, sublabelu Epic Records, který spadá do koncernu Sony Music. Anastacia sice soutěž nevyhrála, ale jejího talentu si všimlo hned několik producentů a hvězd šoubyznysu, mj. také Michael Jackson.
Anastacia podepsala nahrávací smlouvu a již v červenci následujícího roku jí vyšlo debutové album Not That Kind a ze kterého se v hitparádách okamžitě prosadil hit I´m Outta Love. Not That Kind sklízelo úspěch díky umně namíchanému hudebnímu koktejlu popu, R´n´B, taneční hudby, rocku a především jejího silného, nezaměnitelného hlasu: kdo jej slyšel poprvé, nevěřil, že patří vzrůstem malé zpěvačce bílého původu. Na albu s Anastaciou spolupracoval mimo jiné také Rick Wake, známý díky práci pro Mariah Carey, nebo Celine Dion. S albem sklízela velké úspěchy především v Evropě a rázem se dostala mezi elitu hudebního showbyznysu. Další nahrávka vydaná v roce 2002 tento fenomenální vzestup jen potvrdila a znásobila. Za poslední čtyři roky se prodalo více než 10 miliónů jejích desek a už stěží někdo spočítá kolik nejrůznějších ocenění za tu dobu obdržela. Anastacia, malá žena s velkým hlasem, jak kdosi poznamenal na adresu její malé postavy a výrazného silného vokálu, zůstává pro své fanoušky nefalšovanou osobitou zpěvačkou s vlastní hudební vizí.
V lednu 2003 oznámila zpěvačka světu, že trpí rakovinou prsu a během léčení se hodlá vzdát veškerých svých uměleckých aktivit. Ale bez své milované činnosti dlouho nevydržela: hned v únoru vystupuje na uzavřeném představení v New Yorku pro filmový muzikál Chicago. Během dvou dnů zde natočila pro potřeby filmu s entuziasmem sobě vlastním skladbu Love Is A Crime, přestože všichni v okolí pozorovali příznaky její nemoci. V následujících měsících Anastacia bojovala, smála se i plakala, zpívala…a stále skládala. Zůstala věrná slovům, které vzkázala svým fanouškům, "moje odhodlání bojovat je silné". Dělala vše, co mohla a především: žila.
V září loňského roku se Anastacia uzavřela do nahrávacího studia společně s Grammy oceněnými producenty Glenem Ballardem, Dallasem Austinem, Davem Stewartem a vydala se s nimi, jak sama řekla "na náročnou tvůrčí cestu". Výsledkem je její třetí album lakonicky pojmenované ANASTACIA plné "sprock music" (termín, který Anastacia pro svou hudbu často používá: soul, pop a rock - sprock).
Lékaři ji varovali před náročnou prací - stále se ještě léčila a natáčení desky skutečně Anastaciu fyzicky vyčerpávalo. "Nebyla to úplně příjemná zkušenost," vypráví zpěvačka. "Skládání pro mě vždy byl radostný zážitek, ale tentokrát jsem měla problémy. Napsala jsem část textu, ale nedokázala k němu napsat refrén, nebo naopak. Vždy se snažím hledat tu příjemnější stránku věcí, ale tentokrát jsem se cítila hrozně unavená. Nedokázala jsem se na nic soustředit, nedokázala jsem často ani říct, co mám na mysli, dokonce jsem nemohla přemýšlet, jak jsem byla zvyklá. Trpěla jsem nespavostí, potvrdilo se to, co říkali doktoři. Bylo to tvrdé."
Jenže přes tato upřímná slova je výsledek půlročního nahrávání lepší, než kdokoliv doufal. Novinka ANASTACIA je plná životních zkušeností její autorky, najdete v něm jak skryté tak i velmi otevřené city. Dvanáct skladeb na albu obsažených zní svěže a moderně, vše násobí opět velká pěvecká forma Anastacie. "Na této nahrávce jsem chtěla vyjít trochu vstříc rockovému zvuku a přidala jsem ho tam tolik, kolik jen bylo možné." Anastacia se pohybuje do přímočarého rocku ve skladbě Time až k hlubokým pěveckým vášním v Left Outside Alone a Sick-n-Tired, nebo dráždivé a provokující upřímnosti v Heavy On My Heart.
"Bála jsem se toho co jsem psala, co prýštilo z mého srdce. Obávala jsem se, že lidé ve mně budou díky těmto skladbám číst jak v knize. Nechtěla jsem být depresivní. Snažila jsem se dát skladbám spíše pozitivní nálady a city, byla to pro mě výzva, v situaci, ve které jsem v té době byla. Chci se na tenhle svět dívat pozitivně jak jen to jde a snad lidi při poslechu těchto skladeb mým citům porozumí."
Proces vzniku alba byl pro Anastacii bezesporu velkou výzvou: "Vlastně umění dokáže být nádherné, když jeho autor nějak trpí. Stačí vzpomenout, kolik velkých malířů, spisovatelů, hudebníků stvořilo svá největší díla ve stresu."
"Tuhle nahrávku jsem složila pro své fanoušky, abych se s nimi podělila o určité věci. Doufám, že to uvítají. Je to jako bych někoho pustila dovnitř své duše a podělila se s ním o temné tajemství a přitom doufala, že mi ten člověk porozumí a bude mě dále milovat."
Skutečné umění není lehkou záležitostí - Anastacia něco takového dokázala. A možná nejen díky své víře, ale také díky umění překonala jedno velmi těžké životní období.

Anastacia

Vydáno: 2004

1 Seasons Change
2 Left Outside Alone
3 Time
4 Sick and Tired
5 Heavy On My Heart
6 I Do (featuring Sonny of P.O.D.)
7 Welcome To My Truth
8 Pretty Little Dum Dum
9 Sexy Single
10 Rearview
11 Where Do I Belong
12 Maybe Today
The Video Collection

Vydáno: 2002

I'm Outta Love (video verze)
Not That Kind (Reklamní zkrácené video)
Cowboys & Kisses (Reklamní zkrácené video)
Made For Lovin' You (Živé video)
Paid My Dues (Reklamní zkrácené video)
One Day In Your Life (re-edit) (video verze - US verze)
One Day In Your Life (re-edit) (video verze - mezinárodní verze)
Boom (Reklamní zkrácené video)
Why'd You Lie To Me (Reklamní zkrácené video)
You'll Never Be Alone (Reklamní zkrácené video)
Bonus
Not That Kind (Kerri Chandler Mix - video verze)
I'm Outta Love (Hex Hector Radio Edit - video verze)
Freak of Nature

Vydáno: 2001

1 Freak of Nature
2 Paid My Dues
3 Overdue Goodbye
4 You´ll Never Be Alone
5 One Day In Your Life
6 How Come The World Won't Stop
7 Why'd You Lie To Me
8 Don'tcha Wanna
9 Secrets
10 Don't Stop (doin' It)
11 I Dreamed You
12 Overdue Goodbye (reprise)
Not That Kind

Vydáno: 2000

1 Not That Kind
2 I´m Outta Love
3 Cowboys & Kisses
4 Who's Gonna Stop The Rain
5 Love Is Alive
6 I Ask Of You*
7 Wishing Well
8 Made For Lovin' You
9 Black Roses
10 Yo Trippin'
11 One More Chance
12 Same Old Story