Červen 2006

Lunární fáze*čajíček na spaní*med

21. června 2006 v 9:52 | Michaelka |  x...MaGiE...x OBráZky ...x
LUNÁRNÍ RYTMY
 • novoluní
 • přibývající Měsíc
 • úplněk
 • ubývající Měsíc
 • NOVOLUNÍ

  Při svém 28denním putování kolem Země převrací malý Měsíc Zemi vždy jen jednu stranu, tu, kterou v celé kráse vidíme při úplňku. Když Měsíc stojí - podle nás - mezi Zemí a Sluncem, pak je jeho přivrácená strana skrytá ve tmě. Měsíc vychází a zapadá společně se Sluncem. Po celé hodiny není vidět a na Zemi panuje novoluní.

  Pokud se při novoluní právě nacházíte přesně v jedné linii se Sluncem a Měsícem, pak Měsíc Slunce zakrývá. Na krátkou dobu - a jen v určitých oblastech Země - pak dochází k "zatmění Slunce". V kalendářích se novoluní označuje většinou černým kroužkem ( puntíkem ).

  U člověka, zvířat a rostlin se dá v hodinách a dnech před novoluním pozorovat zvláštní síla - kdo nyní jí pouze ovoce nebo se postí, předchází mnoha chorobám, protože v těchto dnech je tělo nejlépe schopno zbavovat se jedů. Pokud se chcete odnaučit špatné návyky nebo se pustit do nějaké činnosti, pak je tento den nejvhodnějším startem. Země se nadechuje. Je to ideální den pro veškeré čistící práce
 • PŘIBÝVAJÍCÍ MĚSÍC

  Již několik hodin po novoluní putuje stín Země dál a objeví se měsíc, který ze začátku vypadá jako tenký srpek, pohybující se směrem zleva doprava,. Tato fáze se nazývá přibývající měsíc a má opět své specifické vlivy.

  Vše, co tělo přijímá, co ho vyživuje a posiluje, působí v těchto dvou týdnech s dvojnásobnou silou. Denní dávka potravy se snadněji promění v nadváhu než ve fázi ubývajícího měsíce. Čím více měsíc přibývá, tím méně snadno se hojí rány a tím hůře probíhají operace. Prádlo se při stejném množství prášku nevypere tak, jako při ubývajícím Měsíci.
  ÚPLNĚK

  Konečně Měsíc došel do poloviny své pouti kolem Země, na noční obloze se objevuje jako zářivý úplněk Z pozice Slunce se nyní Měsíc nachází v " zákrytu " Země. V kalendářích se úplněk označuje jako bílý nebo žlutý kroužek.

  Pokud Země stojí přesně mezi Sluncem a Měsícem, pak stín Země překryje povrch Měsíce. Při jasném počasí můžeme z noční strany Země pozorovat delší " zatmění Měsíce ".

  Také v několika hodinách úplňku se u lidí a zvířat a rostlin projevuje jasně patrná síla, přičemž změna měsíčních impulsů od přibývajícího Měsíce k ubývajícímu je pociťována silněji než změna sil v novoluní. Léčivé rostliny nasbírané při úplňku mají větší sílu, úplněk je ideální postní den, protože tělo nyní ukládá tuk mnohem více než jindy, rány více krvácejí. A stejně jako při novoluní dochází častěji ke zlomům počasí.
  UBÝVAJÍCÍ MĚSÍC

  Pomalu putuje Měsíc dál, jeho zastíněná strana ho zdánlivě " deformuje " - zprava doleva - začíná přibližně třináctidenní fáze ubývajícího Měsíce.

  Naši předkové využívali zvláštních vlivů tohoto,období, lépe než jindy se daří operace, lépe jdou od ruky téměř všechny domácí práce a dokonce ani ten., kdo více jí, tolik nepřibírá. Kosmetika na intenzivní čištění obličeje působí lépe než při přibývajícím Měsíci.Je vhodný okamžik na řadu prací na zahradě a v přírodě.
  Čaj na hezké snyPotřeby:
  1 lžička sušených heřmánkových kvítků,1/2 lžičky sušených mátových lístků, práškový zázvor, muškátový ořech v prášku, mísa a lžíce, cedník, med a citrónová šťáva.
  Na šálek čaje na hezké sny potřebujeme 1 lžičku sušených heřmánkových lístků, půl lžičky sušených mátových lístků, špetku práškového zázvoru a špetku muškátového ořechu v prášku. To vše dejte do misky a přidejte 300 ml vařící vody. Směs nechte pár minut vylouhovat, míchejte ji a přitom si můžete říkat"Sladké bylinky na spaní v tomto čaji smíchané, naplňte mne a přineste mi sny nezdané. Ať výborně zachutná mi ten výluh koření s květinami a med s citronem přidaný."
  Čaj přeceďte do hrnečku. Směs můžete pít teplou či studenou, s přísadou citronu a medu. I malé množství této tekutiny vám pomůže rychleji usnout.

  Med

  Podle egyptské legendy byly včely oživlé slzy boha Slunce. Proto Egypťané tyto včely chovali a dokonce je po Nilu převáželi po rozkvetlých loukách, tak aby měly co nejvíce potravy.

  Jak vzniká med?

  Včela do úlu přináší 2 suroviny na výrobu medu - nektar a medovici. Nektarem nazýváme výměšek rostlinných žláz, kterým květiny lákají včely, aby je opylovaly. Medovice je cukernatá látka, kterou můžeme nalézt na lisech a jehličí stromů - tvoří ji hmyz. Když tyto dvě suroviny včely přinesou do úlu, musejí je zpracovat - odpařit přebytečnou vodu a poté svými enzymy přeměnit převažující sacharózu na jednoduché cukry. Poté vše nechávají dozrát ve voskových plástvích, kde med dozrává do lahodné podoby.

  Pro získání 100g medu musí včely sesbírat pyl z jednoho miliónu květů.

  Existují různé druhy medů. Záleží na tom z jakých rostlin a stromů je nektar a medovice. Nejčastěji tedy dělíme med na nektarový (květový) a medovicový (lesní).

  Květový med

  Má světlou barvu a velice brzy krystalizuje nebo-li cukernatí. Je to nejčastěji způsobeno vyšším obsahem glukózy, jejíž vlastností je vytvářet krystaly. Jinak má tento med jemnou, lahodnou chuť a slabší aroma.

  Lesní med

  Má naopak tmavou barvu, déle vydrží tekutý a je charakteristický pro svou výraznou chuť a specifickou vůni. Všeobecně platí, že v lesním medu je více fruktózy a dextrinů, což snižuje krastalizaci (cukernatění).

  Složení včelího med
  Sacharóza1-10 %
  Vyšší cukry1-10 %
  Glukóza26-33 %
  Fruktóza30-38 %
  Voda17-20 %
  Enzymy, vitamíny, minerálie, organické kyseliny, aminokyseliny, aromatické látky0,1-0,9 %  Dále med obsahuje železo (podporující krvetvorbu) a stopové prvky (mimo selenu).

  Z hlediska výživy je med velmi důležitý pro obsah fruktózy a glukózy, což jsou jednoduché cukry, mnohem snáze stravitelnější než sacharóza obsažená ve třtině či řepném cukru. Fruktóza je ze všech cukrů nejsladší, proto je také med mnohem vydatnějším sladidlem než klasický cukr.

  Med v kuchyni
  • včelí med se od pradávna používá zejména jako sladidlo a konzervační prostředek
  • dále jako látka, která dodává pokrmům chuť a vůni.


  Použití:
  • tekutý med lze použít do těsta nejrůznějšího pečiva
  • dále jej můžeme v syrové podobě přidávat k obilným vločkám, na toasty, lívanečky, do zmrzlinových pohárů, jogurtů či do některých sýrů např. žervé
  • pro lepší chuť můžeme med přidávat do lázně (1/3 medu, 2/3 vody), ve které můžeme povařit různé druhy ovoce např.meruňky, broskve, švestky, hrušky atd.
  • lze jej použít jako sladidlo do svařených alkoholických nápojů
  • jako polevu na různé moučníky a dorty - charakteristické pro řeckou a tureckou kuchyň
  • např. při pečení šunky použít na potírání
  • můžeme ho použít i do ostrých omáček barbecue
  • z octa ochuceného medem získáme medový vinný ocet
  • při výrobě medoviny (alkoholického nápoje)


  Zásady používání:
  • aby se med lépe vmísil do těsta nejprve ho zahřejeme
  • při pečení z medu přidáváme 1 lžičku jedlé sody (neutralizuje kvasy a zkypří těsto)
  • při pečení medového těsta zvýšíme teplotu o cca 15 °C
  • k rozpouštění zkrystalizovaného medu nikdy nepoužíváme mikrovlnou troubu!  Zásady skladování:
  • med skladujeme ve skleněných nebo porcelánových nádobách při teplotě 15 °C v temnu
  • chráníme ho před vzdušnou vlhkostí
  • neskladujeme ho v chladničce
  • chráníme ho před denním světlem a tím spíše před přímým slunečním zářením.  Med jako lék


  Včelí med posiluje imunitní systém a při fyzické i psychické únavě okamžitě uvolňuje energii. Hodí se při léčbě popálenin, chudokrevnosti (pro svůj obsah železa),nespavost,nervozitě apod.

Bylinky v jídelníčku

21. června 2006 v 9:48 | Michaelka |  x...Bylinky...x
parLéčivé byliny lze s úspěchem zahrnout i do jídelníčku. V našem seznamu najdete použití dané rostliny při vaření i její údajné léčebné účinky.
BAZALKA - tradiční přísada do rajčatových pokrmů, důležitá v italské kuchyni. Je to přírodní utišující prostředek, údajně uvolňuje napětí a zklidňuje nervovou soustavu. Podporuje zažívání a tiší žaludeční křeče. Bazalkový čaj pomáhá při nevolnosti.
BOBKOVÝ LIST - důležitá přísada kořenící směsi bouquet garni, používané do polévek, masových závitků a omáček. Bobkový list podporuje chuť k jídlu a zlepšuje zažívání.
BRUTNÁK LÉKAŘSKÝ - jako bylinkový čaj se používá proti revmatismu a zánětům dýchacích cest. Listy se často přidávají do salátů.
FENYKL - ochlupené listy chutnají podob ně jako anýz a často se přidávají do omáček a rybích nádivek. Semena i listy lze použít na podporu zažívání a pro prevenci nadýmání, nespavosti, nevolnosti a zvracení.
KOPR - hojně používaný při zavařování, při přípravě polévek a rybích pokrmů Kopr má prokázané utišující účinky při nadýmání a křečích. Kojencům se vývar z kopru podává jako projímadlo.
KORIANDR - aromatické listy jsou součástí karí, přidávají se do salátů a do omáček. V bylinkářství se malé čerstvé větvičky koriandru používají jako utišující prostředek na žaludek a srdce. Semínka i listy posilují močové ústrojí a pomáhají při léčbě zánětů močových cest.
MÁTA - listy mnoha druhů máty se používají při vaření. Například k dochucení skopového a do zákusků. Zvlášť máta okrouhlolistá dodá jídlu velice jemnou mátovou chuť. Máta podporuje zažívání a horký vývar z máty pomáhá hlavně na začátku nachlazení. Dále tlumí a odstraňuje křeče zažívacího ústrojí, podporuje chuť k jídlu, působí proti nadýmání, upravuje činnost žlučníku. Příznivě působí na nervovou soustavu, neboť silice potlačuje citlivost nervových zakončení.
OREGANO ( dobromysl ) - tato bylina se používá do nádivek a do pizzy. Údajně podporuje zažívání a ve formě vývaru zmírňuje kašel a příznaky nachlazení a chřipky. Jako léčivá bylina se však nesmí podávat v těhotenství.
PAŽITKA - pěstuje se především pro kulinářské účely.Tato nenápadná bylina z čeledi cibulovitých vylepšuje chuť brambor, vaječných jídel, polévek a omáček. Pažitka povzbuzuje chuť k jídlu a usnadňuje zažívání při rekonvalescenci.
PETRŽEL - oblíbená a široce používaná bylinka je jedním z nejvýživnější h druhů koření, neboť obsahuje užitečné množství vitamínu C a železa. Čerstvá petrželka osvěžuje dech. Zkuste ji žvýkat po požití česneku.
ROZMARÝN - v celém Středomoří se touto bylinkou dochucuje skopové a kuřecí maso. Působí povzbudivě na nervovou soustavu a krevní oběh. Prý má také utišující účinky na trávicí ústrojí, zlepšuje zažívání a zmírňuje nadýmání. Slabý vývar rozmarýnu pomáhá při bolestech hlavy, neuralgii a nachlazení. Rozmarýn je také dobré antiseptické kloktadlo.
ŠALVĚJ nachová a červená šalvěj - se používá do masových nádivek z vepřového masa a do zvěřiny. Bylinkáři tvrdí, že šalvěj usnadňuje trávení tučných a těžkých jídel a utišuje celou trávicí soustavu.Šalvěj lze používat také jako účinné kloktadlo při bolestech v krku a šalvějový čaj se doporučuje při zažívacích poruchách, pocitech úzkosti a nadměrnému pocení.
TYMIÁN - používá se jak při vaření pro svou aromatickou vůni, tak v lékařství pro své antiseptické vlastnosti. Výluh z tymiánu poslouží jako kloktadlo a uvolňuje hleny při kašli a zánětech horních cest dýchacích.
KERBLÍK - tato zimní bylina má jedinečnou chuť, připomínající petrželku smíchanou s anýzovými semínky. V lékařství se používá pro povzbuzení zažívání.

Daniel Landa

19. června 2006 v 20:03 | Michaelka |  x...Daniel Landa...x


Daniel Landa se narodil 4.11.1968 v Praze. V roce 1990 se oženil s Mirjam Müller, která je původem z Německa. Spolu vychovávají dcery Anastázii (1998) a dvojčátka Roxanu a Rozálii (2003). V roce 1988 absolvoval na pražské konzervatoři obor hudebně-dramatický, avšak herectví se věnoval pouze příležitostně.
Jako herec účinkoval v českých filmech - Proč, Černí baroni,... a v německém seriálu "Alles ausser Mord" pro televizní stanici PRO7.

Nejpodstatnější částí Landovy osobnosti je jeho hudební tvorba. Kromě toho, že je Daniel Landa známým zpěvákem, tak si sám skládá hudbu, libreta a píše texty.
dan


Již v roce 1987 spolu s kamarádem Davidem Matáskem zakládá kapelu Orlík, kdy název převzali ze stejnojmenné vinárny Orlík. Kapela Orlík koncertovala především v dobách totality a sváděla boj s cenzurou komunistického režimu.
Hned po prvním oficiálním albu v roce 1990 a koncertě - se ocitl Orlík pod kritikou novinářů. A tak začala v mnoha případech zcela nesmyslná a nepodložená kritika z nejrůznějších stran. Mnoho fanoušků Orlíku nepochopilo obsah písní a tak nastartovali neodvratný konec kapely.
Druhé album pojmenoval Daniel "Orlík - Demise!" A to byl definitivní konec kapely Orlík.
Především pro Daniela Landu to byl začátek něčeho nového...

V roce 1992 se vydal na sólovou dráhu začínající deskou Valčík (1992) a pokračující rozsáhlou diskografií (1994) - Chcíply dobrý víly, (1997) - Pozdrav z fronty, (1998) - Smrtihlav, (1999) - Konec, (2000) - Best of LANDA, (2002) - 9mm argumentů. Dohromady obdržel dvanáct zlatých a pět platinových desek, v roce 2000 byl vyhlášen firmou EMI "nejúspěšnějším českým autorem za posledních deset let".

V roce 1996 napsal společně s manželkou Mirjam Müller-Landa scénář a hudbu k dirty muzikálu Krysař, který se hrál také v Německu, Rakousku a Slovensku. V roce 2002 se Krysař vrátil v obnovené premiéře označován jako "kultovní", ale již bez Dana Landy v roli Krysaře. Byl znovu nastudován, a to jak z hlediska režie a obsazení, tak kostýmů a scény. Přibyly nové postavy. Muzikál se hrál pouze ve 100 exkluzivních představeních v průběhu roku 2002 (premiéra nového nastudování byla 6.3.2002 a hrála se v divadle Kalich).

Daniel píše kromě písní také scénáře k filmům. Řada jich již je napsána, ale většinou zůstávají nenaplněné a pouze v Danově šuplíku. Výjimkou je scénář "Zvláštní schopnosti", který byl zfilmován.
Další napsané scénáře: Rapsodie vlků, Modrý kříž, Natural born kinder (děti), Poslední čaroděj, Klíč Králů, aktuálně Cesta je Prach, Tajemství.
Daniel také napsal scénickou hudbu k několika filmům (např. Udělení milosti se zamítá (2002) a Gambit (2001), za které obdržel v jednotlivé roky cenu "Zlaté ovladače" v kategorii "televizní film - hudba") a divadelním představením např. k televizní inscenaci "Ex offo", kde V.Preiss ztvárnil roli Dr.Resslera-obhájce protektorátního státního sekretáře K.H.Franka.
Další samostatnou částí je napsání scénáře, hudby, textů, aranží ke Krysařovi a nyní připravované "gangsterské rockové operetě "Zabte sršně".

Daniel Landa se ve svém životě, ale nezaměřuje jen na svou sólovou tvorbu, ale také se věnuje svým dalším zálibám (zpěv totiž považuje za svoji zálibu).

Od roku 1996 úspěšně jezdil autokros, a to na profesionální úrovni - 6.místo v Evropě. V roce 1998 ve spolupráci s týmem ProCa-PTE-Holoubek, se Dana dostal k testování trucků. Z testování se brzy vyvinula týmová dvojice (Koloc, Landa). V roce 1998 skončil šestý na ME v autokrosu a v roce 1999 byl vyhlášen mezi trucky nováčkem sezóny, v roce 2000 byl pátý v ME v truck racingu. V roce 2001 Dan opouští dráhu pilota trucků a usedá do vozu v soutěži rallye. V současné době jezdí rallye v kategorii N4.

V roce 2003 přepracoval Mozartovo Requiem do nové podoby "Rockquiem" (premiéra byla 3.8. 2003 v Obecním domě v Praze). Část výtěžku z tohoto projektu byla věnována Nadaci Malina, která byla založena v roce 2003 Danielem Landou a Romanem Krestou za účelem prevence v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Jejím cílem je předcházet krizovým situacím na našich silnicí.

11.6.2004 v Basilice Minor sv. Petra a Pavla na Vyšehradě se uskutečnil mimořádný neveřejný koncert/setkání s oficiálním názvem VEČER PÍSNÍ KARLA KRYLA PRO ČESKÝ NÁROD. V roce 2004 vychází CD Neofolk a CD/DVD Večer s písní Karla Kryla pro český národ.
31.března 2005 se v divadle Kalich uskutečnila premiéra autorského muzikálového drama Tajemství. V Listopadu 2005 koncertuje Daniel Landa v Ostravě a v Praze na BOUŘI 2005 a vychází CD Tajemství.

ORLÍK
Miloš Frýba for president (OI!) 1990
Demise 1991

SÓLOVÁ TVORBA
Valčík 1993
Chcíply dobrý víly 1995
Pozdrav z fronty 1997
Smrtihlav 1998
Konec 1999
Best of: Landa 2000
9mm argumentů 2002
Vltava tour 2003
Neofolk 2004


HOSTOVÁNÍ
Švédská trojka
(Tři sestry) píseň Večerníček 1993
Dracula
(muzikál) několik písní z role Drákuly 1995
Citová investice
(Hapka a Horáček) písně Citová investice, Králíček azurit 1997
Médium
(Kurtizány z 25. avenue) píseň Alzheimer č. 505 2002

MUZIKÁL/HUDEBNĚ SCÉNICKÉ SHOW
Krysař I účinkující z muzikálu 1996
Krysař II účinkující z muzikálu 1996
Krysař - Kult se vrací nově nazpíváno 2002
Rockquiem 2003
Tajemství 2005

CD/DVD Večer s písní Karla Kryla pro český národ
(Záznam mimořádného koncertu, který proběhl 11.6.2004 v Basilice Minor sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.)

FILMOGRAFIE
Případ Kolman 1986
Copak je to za vojáka (desátníka) 1987
Proč? (jako Pavel) 1987
Kainovo znamení (jako Albín) 1989
Jen o rodinných záležitostech (jako dozorce) 1990
Tichá bolest (jako Vrábel) 1990
Černí Baroni (jako svobodník Halík) 1992
Alles Außer Mord: Tödlicher Irrtum (TV) 1996
Temná komora
Třetí patro
a několika dalších

VIDEOKLIPY
Jó ulice
Holka magor
Přízraky
Na obzoru ani mrak ani loď
Motýlek
Třista z místa
Ztracení hoši
Quantum tarantulí
Včera mě někdo...
Vltava
Pozdrav z fronty
Tajemství
1938
Morituri te salutant
Smrtihlav
Protestsong
Volám

Hello Kitty!

19. června 2006 v 13:39 | Michaelka |  x...Obrázky...x

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us
hello_kitty_mac.jpg

Květomluva

19. června 2006 v 13:10 | Michaelka |  x...Zábava...x
Květomluva
http://kartki.onet.pl/_i/d/tulipan.jpg
BEZ - nenech mě dlouho čekat
BLEDULE - musím s tebou mluvit beze svědků
FIALA - toužím po tobě
HYACINT - jsi skvělý/á
CHUDOBKA - hodně štěstí
JABLOŇOVÝ KVĚT - nerozumím mluvě tvých očí
JIŘINKA - dopřej mi více trvalé lásky
KAKTUS - naše štěstí bylo krátké,trvalo jen okamžik
KAPRADÍ - miluji tě od prvního setkání
KARAFIÁT BÍLÝ - nenechávej mne v nejistotě
KARAFIÁT ČERVENÝ - trápí mne tvé otálení
KOPRETINA - tvá krása je jen pýchou
KONVALINKA - mám tě ve svém srdíčku
KOSATEC - tichá voda břehy mele
LILIE - skromnost, nevinnost
MACEŠKA - trápíš mě
MODŘÍN - kdyby tě vše opustilo, přijď ke mně
NARCIS BÍLÝ - tvá hrdost hraničí s nafoukaností
NARCIS ŽLUTÝ - i když jsme se pohádali, stále na tebe myslím
OŘECH - zevnějšek spanilý,vnitřek .....
PAŽITKA - lásce nikdo neodolá
PETRKLÍČ - kdo je pánem tvého srdce
RŮŽE BÍLÁ - nadevše je čisté svědomí
RŮŽE RUDÁ - náležím zcela tobě
RŮŽE RŮŽOVÁ - jsi krásná
RŮŽE ŽLUTÁ - závist, mlčení, nevěra
SASANKA - chci se s tebou setkat
SNĚŽENKA - tvé oči nelžou
TŘEŠŇOVÝ KVĚT - budeš opětovat moji lásku?
TULIPÁN - pýcha předchází pád
VANILKA - vítězství je tvé
ZIMOLEZ - miluji tě stále víc
ZVONEK - kdy tě zas uvidím?

Tulips Photographic Print by Mark Windom


Pozadíčka na blogísky

19. června 2006 v 10:53 | Michaelka |  x...Pro blog...x


Purple
click to entlarge
click to entlarge click to entlarge click to entlarge

Red
click to entlarge click to entlarge click to entlarge click to entlarge

Blue
click to entlarge click to entlarge click to entlarge click to entlarge

Orange
click to entlarge click to entlarge click to entlarge click to entlarge
Daniela

19. června 2006 v 9:32 | Michaelka |  x...Telenovely...x
Hlavní hrdinkou této telenovely je půvabná Daniela Gamboa , která je dcerou Alfonsa Gamboa a jeho bývalé milenky. Když se Alfonso dozvěděl, že jeho milenka je těhotná, opustil ji, ta dívku vychovala velmi dobře. Pak onemocní a její dcera Daniela ji chce zachránit tím, že touží vyhrát taneční soutěž, aby získala peníze na operaci matčina srdce. Šikovná dívka soutěž vyhraje, ale matka zemře. Daniela jí za vyhrané peníze přichystá pohřeb a odchází za svým otcem... Od dveří ji ale vyhodí manželka Alfonsa - Enriqueta a dcera Marylin, otci její přítomnost ve městě zatají. Daniela se seznámí s automechanikem Andresem, který se do ní zamiluje. Daniela se ale zalíbí také Mauriciovi, který jí nabídne kariéru modelky.....Oded Fehr

7. června 2006 v 18:42 | Michaelka |  x...Oded Fehr ♥...x
Oded Fehr
Datum narození (místo):
23.11.1970, Tel Aviv, Izrael

Národnost:
izraelská

Životopis (biografie) / Informace:
Oded Fehr se narodil v Tel Avivu, Israel. Po povinné tříleté službě v armádě (u námořnictva) odjel do Německa. Rozhodl se stát businessmanem. Zde strávil 2 roky po boku svého otce (rovněž businessman). K herectví se dostal skrze herecký kurz. Nadchnul se pro věc a odjel studovat herectví do Anglie.
Krátce po absolvování školy dostal roli ve své zatím největším projektu. Tím byly filmy Mumie a následně i Mumie se vrací. Jeho role Ardetha Baye ho vymrštila mezi hvězdy. Dále jsme ho mohli vidět v seriálu Precio med (Nicolas Kokoris) nebo ve filmu Resident Evil:Apocalypse (Carlos Oliviera). Má mnoho koníčků. Mezi nejoblíbenější patří sport (plavání, basketbal, potápění) a fotografování.
Jen tak pro zajímavost byl před pár lety vybrán do top 10 nejvíce sexy mužů Hollywoodu.
http://i6.photobucket.com/albums/y205/Dam666/bugs/OdedET01.jpg